yazı işleri kadrosu oyun kültürü 17 Kasım Perşembe günü ayrıldıklarını duyurdu. 7 Aralık’tan itibaren geçerli olacak. Gazeteciler ağıt yakıyor bir mektupta sitesinde yayınlanan bir ” Video oyunu basınının bağımsızlığı için giderek daha düşmanca hale gelen ekonomik ve medya bağlamı “.

Gamekult için yeni bir sayfa açılıyor

28 Haziran 2022 Salı günü Reworld Media, şirketin web yayıncılık bölümü olan Unify’ın Yayıncı faaliyetlerini satın aldı. TF1. Bu satın alma sayesinde şirket, marka portföyüne aşağıdaki gibi uzmanlaşmış bilgi sitelerini ekledi: Dijital, Doctissimo, bulaşıkve oyun kültürü.

aynı kategoride

Video oyun pazarının 2022’de %4,3 oranında düşmesi bekleniyor

Aralık 2000’de kurulan pure player, Fransız Video Oyunları Ajansı (AFTJ) tarafından kurulan uzmanlaşmış sitelerin yıllık sıralamasında her zaman en üst sıralarda yer almıştır. 2012’de ikinci sırada zirveye ulaşan site, o zamandan beri beş numaraya kadar yükseldi. Bu sonuçlar boyunca, hissedar valsi LDLC, Cup Interactive ve Newen ile başladı. 2015 yılındaydı TF1 tazmin etmek oyun kültürü ve Unify ile entegre eder.

Bu devralma yılı boyunca, oyun kültürü okuyucularına makale ve anketleri finanse etmek için bir abonelik sundu. Sitenin 2022’nin başında 12.200’den biraz fazla abonesi vardı. Ayrıca, yazılarının bir havuzda toplandığını duyurmuştu. DijitalŞubat 2022’de mali sağlığını korumak için.

2012 yılında kurulan Reworld Media, stratejisini çok sayıda magazin basınının satın alınması üzerine kurmuştur. Şirket, özellikle Lütuf, Ev işleri veya otomatik artı. Duraklat başlıklı bir anket 2019 yılında yayınlamıştı. Reworld veya gazeteciliğin geleceğinin kabusu. Bu, şirketin üretim maliyetlerini mümkün olduğunca azalttığını belirtti. Gönderi sayısını azaltmak için genellikle gazetecilerin ayrılmasından yararlanılır. Haber merkezleri ayrıca bordroyu azaltmak için kalıcı sözleşmelerden daha fazla stajyer almak zorunda kalıyor.

Gazeteciler mektuplarında, oyun kültürü üzülürler” son derece ağır karar “. ” Tüm seçenekleri değerlendirdikten sonra, bizim için tek çıkış yolu bu. “, yazı işleri ekibini ekler ve bir ” neredeyse oybirliğiyle karar “. Aralık ayı başında bazılarını duyurdu ” büyük randevu sektör haberlerinde.

Daha sonra gazeteciler, oyun kültürü ilk medyalarını oluşturmuş olan birkaç haber odasından ilham alabilir. Beğenmek güneş enerjisisatın alınmasının ardından kurulantutulma Ekim 2017’de veya Bilim&Yaşam. Reworld’ün gelişiyle istifa eden bilim dergisinin muhabirleri kendisine rakip yarattı epsilon.genel-16