Call of Duty: Warzone 2.0, yeni DMZ çıkarma moduyla karşınızda. Bu daha çok, battle royale’den çok farklı oynayan, hedef tabanlı bir sanal alan oyunudur. Tamamı bir PvPvE ortamında belirlenen çeşitli hedefler de dahil olmak üzere, bir turun üstesinden gelmenin birçok yolu ile, üstesinden gelinmesi gereken çok şey olabilir. Burada, başlamanıza ve görevinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını ve genel bilgileri listeleyeceğiz. DMZ modunda zaman.

Hızlı DMZ’ye genel bakış

DMZ, yüksek değerli öğeler ve silahlar için yağmalama ve hizip hedeflerini tamamlamayı içeren, nasıl oynamak istediğinizi seçme seçeneğine sahip olabileceğiniz bir PvPvE ortamındaki bir üçlü modudur. Başarılı bir çıkışla yağmaladığınız her şeyi saklarsınız, ancak ölürseniz ve maçtan çıkamazsanız neredeyse her şeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Yeni başlayanlar için genel DMZ ipuçları

Silahlar, battle royale’den farklı çalışır

DMZ’nin sigortalı silah planları ve Kaçak silah türleri

Bir DMZ maçına girmeden önce, silah teçhizatlarının nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. İşte DMZ silah türleri için eksiksiz bir rehber, ancak temel olarak, Contraband adlı moddan çıkardığınız silahlar var ve Gunsmith ile DMZ’ye almak için özelleştirdiğiniz silahlar var ve bunlara silah planları deniyor.

Özel taslaklarınız, başarısız bir DMZ görevinden kalıcı olarak kaybetmeyeceğiniz yegane öğelerdir, ancak maçtan başarıyla çıkmadığınız için cezalandırılırsınız. Bu ceza, iki saatlik bir soğuma zamanlayıcısıdır. Burada, daha fazla sigortalı silah yuvasının nasıl açılacağı ve soğuma süresinin nasıl daha hızlı azaltılacağı konusunda bir DMZ kılavuzu sunuyoruz.

Özel silah planınızla, bir Kaçak silahla veya hiçbir şeyle bir göreve girmeyi seçip seçmemeniz, maç için hedefinizin ne olduğuna bağlı olacaktır. Amacınız sadece içeri girip ganimet ve para çıkarmaksa, en iyi silahlarınızı riske atmaya değmez. Sadece yumruklarınızla kolayca bir maça girebilir, ilk gördüğünüz yapay zekaya yakın dövüşebilir ve silahlarını alabilirsiniz. Veya bir binayı temizleyebilir ve muhtemelen kullanacak bir şey bulabilirsiniz.

Daha iyi silahları, Kaleleri temizlemek veya bir dizi zorlu grup görevi gibi daha fazla ateş gücü gerektiren belirli bir şey için doldururken saklayın.

Ücretsiz ürünler ve erken dönem temelleri

Her zaman ölümcül, taktik ve saha yükseltme ekipmanınızla bir maça girdiğinizden emin olun. Bu öğeleri her zaman maçın başında alırsınız ve onlara erişiminizi asla kaybetmezsiniz. En iyi saha yükseltmesi için cephane kutusunu tavsiye ederim, böylece her zaman emrinizde cephaneniz olur. Her zaman daha fazla veya farklı ölümcül ve taktik ekipman toplayabilirsiniz, ancak her zaman bu bedava şeyleri alın.

Maça girdikten sonra, daha fazla zırh kuşanmanıza izin veren yelekleri arayın. Bunları Satın Alma İstasyonlarından satın alabilirsiniz, ancak yakındaki binaları ararsanız bir tane yağmalama şansınız yüksektir.

Kolay silah kilidi açma

Unutulmaması gereken gerçekten önemli bir şey, yeniyseniz veya yalnızca Warzone 2.0’a sahipseniz, DMZ’de silahların kilidini çok daha hızlı açabilirsiniz. Modern Warfare 2 ve Warzone 2.0, diğerlerinin kilidini açmak için belirli silahları kullanmanızı gerektiren karmaşık bir silah ilerleme sistemine sahiptir, ancak DMZ’de silahlarla çıkararak bu zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Halihazırda kilidini açmadığınız bir silahla her çıkışınızda, tüm modlarda kullanım için kilidini açacaktır. Bu nedenle, beğendiğiniz yeni bir silah bulursanız, onu kullandığınızdan emin olun.

Grup görevlerini erkenden başlatın

DMZ hizip misyonları
DMZ hizip misyonları

Bir maça girmeden önce, oyun içinde tamamlamak için üç hizip görevi seçme seçeneğine sahip olacaksınız. Bunlar, belirli öğeleri yağmalama, istihbarat toplama ve işaretli hedefleri ortadan kaldırma gibi görevler dahil olmak üzere tonlarca çeşitli zorluktur. Zorluk dereceleri vardır, ancak bunları tamamlamak size yalnızca makul bir XP ve ödül sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ek sigortalı silah yuvalarının kilidini açmaya da çalışır. DMZ için ek silah yuvalarının kilidini nasıl açacağınıza dair tam kılavuzumuz burada, ayrıca silah planlarınızın soğuma cezasını nasıl azaltabileceğinizi açıklıyor.

DMZ asimilasyon özelliği ve iletişimi

Takım arkadaşlarınız ölürse veya sadece desteğe ihtiyacınız varsa, Warzone 2.0’ın yeni asimilasyon özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, bir iletişim çarkı kullanmanıza izin verir. diğer üçlülere katılma isteğiveya başkalarından size katılmalarını isteyin. Bu işlev, modun iletişim tekerleğine erişmek için D-pad’de yukarıya basarak bulunur. Bu çark, aynı zamanda, dostlarla gruplaşmak veya bölgenizde yardım istemek için temel iletişim seçeneklerini kullanmanızı sağlar.

Bazı yapay zekalar zordur

Bazı yapay zekalarla savaşmak kolaydır, ancak daha zorlu bir dövüş sundukları için zırhlı yapay zekalara ve Kalelerdekilere veya diğer yoğun hedef alanlarına dikkat edin. Emrinizde cephane ve zırh plakalarınız olduğundan emin olun ve çatışmadan geri çekilmekten korkmayın.

Araçlarınıza yakıt ikmali yapabilir ve tamir edebilirsiniz.

Orijinal Warzone’dan farklı olarak Warzone 2’deki araçların sınırsız yakıt kapasitesi yoktur. Ekranınızın alt orta kısmındaki yakıt sayacını izlediğinizden emin olun. Yağmalanmış benzin kutuları olan araçlara anında yakıt ikmali yapabilirsiniz, ancak benzin istasyonlarında da araçları doldurup tamir edebilirsiniz.

Kalmak için baskı hissetme

Üçlü olarak yüklemek, kaderinizin kalıcı olarak takım arkadaşlarınıza bağlı olduğu gibi görünebilir, ancak istediğiniz zaman sınır dışı edebilirsiniz ve takım arkadaşlarınızı beklemek zorunda değilsiniz. Ayrı ayrı sürgün etmeyi seçebilirsiniz, onlar da yapabilir.

Sezon 1’de, Modern Warfare 2 ve Warzone 2.0’da kullanım için kilidi açılabilen yeni bir silah var ve işte DMZ modunda M13B saldırı tüfeğinin kilidini açma kılavuzumuz. Ayrıca, Warzone 2.0 ve DMZ’nin yeni Stronghold ve Black Site özelliklerine ilişkin kılavuzumuza göz atmayı unutmayın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1