Twitter 2011'de neye benziyordu?

Twitter 2011’de neye benziyordu?
Fotoğraf: Yağlı Eşarp (Getty Resimleri)

Twitter çalışanları Perşembe günü şirketten ayrıldı ve Elon Musk’ın elinde ne varsa ona bağlı kalmaktansa işten ayrılmayı seçti. Ve şu toplu göç birçok Twitter kullanıcısını varsaymaya bıraktı site sonunda çalışmayı durduracak. O kıyamet ruhuyla, Twitter kullanıcıları Perşembe günü siteyle ilgili sevdikleri her şeyi hatırlıyorlardı ve ben yardım edemedim ama yıllar boyunca beynime yerleşen tüm komik tweet’leri düşündüm.

Tweetlerin çoğu kasıtlı olarak komiktir, ancak bu koleksiyonda mizahi olması amaçlanmayan birkaç tweet vardır; tıpkı zamanındaki gibi Naomi Wolf, Belfast’ı çağırdı 1970’lerde sakin bir zaman olarak. Ya da Jordan Peterson’ın reçeteli ilaçları kötüye kullanma konusunda kendisiyle kavga etmek istercesine kendi tweet’inden alıntı yaptığı zaman.

neden 140? Bu, Twitter 280 karaktere genişletilmeden önce kullanmanıza izin verilen maksimum karakter sayısıdır. Ve söylentiye göre Musk bir noktada karakter sayısını daha da artırmak istiyor.

Açıkçası bu bilimsel olarak belirlenmiş bir liste değil ve en sevdiğiniz tweet listede olmayabilir. Bu nedenle internet yorumları bazen harika olabilir. Favorilerinizi paylaşın. Çünkü Twitter sonsuza dek yok olmadan önce fazla zamanımız kalmayabilir. Ya da en azından huysuz bir milyarderin devralmasından önceki Twitter değil artık.

Açıkçası bu liste aynı zamanda kendi önyargılarımı da içeriyor, ister mizah, ister sadece akıcı bir şekilde İngilizce bilen aptal bir Amerikalı olmam gerçeği olsun. Her tweet’in yaratıcısına bağlanmaya çalıştım, ancak çoğu silinmiş hesaplardan geliyor veya tweet’lerin kendileri şu ya da bu nedenle silinmiş – internette bile hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmediğini hatırlatmak için harika.

Burada çocukların mavi mizah dediği pek çok şey var, bu yüzden riski size ait olmak üzere ilerleyin. R dereceli veya grafik hiçbir şey yok, ancak patronunuzun sizi bir veya iki sik şakasına bakarken yakalamasını istemiyorsanız, belki işten sonraya kadar bekleyin.genel-7