Demokratlar'  Musk Devraldıktan Sonra Twitter'da Güven ve Tercih Edilebilirlik Düştü

Fotoğraf: Scott Olson (Getty Resimleri)

Rakamlar ortada ve Yıkıcı Baş Elon Musk kesinlikle Twitter’da bir etki yaratıyor, ancak muhtemelen umduğu türden değil.

Yeni çıkan marka tercih edilebilirliği ve güveni veri Morning Consult’dan, özellikle Demokratlar arasında, haftalar içinde Twitter’a büyük bir tepki olduğunu gösteriyor. milyarderden sonra resmi olarak devraldı. Olumluluk ve güvendeki bu keskin düşüş, muhtemelen bazı kullanıcıları ve reklamcıları siteden uzaklaştırıyor. garanti eder sen, aslında hızla değişen bir cehennem manzarası değilsin.

Twitter’ın 2022’de Demokratlar arasındaki net tercih edilebilirliği Ocak’taki net artı yüzde 20,4’ten Kasım’da -3,2’ye düştü ve bu düşüşlerin büyük çoğunluğu Musk’ın Ekim’de görevi devralmasından sonra gerçekleşti. Ağ güven, bu sırada Demokratlar arasında aynı süre içinde 29.3 sayı geriledi. Bazı kısa toparlanmalar dışında genellikle yılın büyük bir bölümünde düşüş eğiliminde olan her iki ölçümü gösteren grafikler, Ekim ayında birdenbire dünyanın en dik kayak pistini andırdı.

Morning Consult, bu ani değişimlerin, Ocak 2017’de markayı izlemeye başladıklarından bu yana Demokratlar arasında aydan aya en önemli fikir değişimini temsil ettiğini söylüyor.

Tersine, Demokratlar arasındaki bu marka düşüşleri, Cumhuriyetçi kullanıcılar için hafif kazançlara çevrildi. Twitter’ın Cumhuriyetçi net tercihi 2022’de 9,7 puan artarken, güven 7,7 puan arttı. Bu kazançlar Musk’ın içerik denetimini azaltacağına ve yasaklanmış hesapları yeniden hoş karşılayacağına dair tekrarlanan iddialarının hemen ardından gelin. Cehennem, Musk kullanıcılara bile söyledi dışarı çık ve kırmızıya oy ver ara sınavlarda.

İşte mahalle gidiyor

Musk’ın Twitter üzerindeki kutuplaştırıcı etkisi ve kaotik yönetimi, Twitter’ın en önemli kullanıcılarını, yani reklamcılarını nasıl yanıt vereceklerini bilemez durumda bıraktı. dahil olmak üzere başlıca markalar Genel motorlar, Birleşmiş Havayollarıve Pfizer bildirildiğine göre platformdaki reklamları duraklattı. Dünyanın en büyük reklam şirketlerinden biri olan Interpublic Group’un, IPG Media Brands ajanslarının müşterilerine Twitter’da ücretli reklamları durdurmalarını tavsiye ettiği bildirildi. göre CNBC. Çılgın sunum ve ardından gelen geri takip bozuk yeni özellikler ve sahte hesapların aniden çoğalması, lüks marka Balenciaga gibi bazı şirketlerin devre dışı bırakmak Twitter hesapları tamamen.

Bu dramatik geri çekilmeler, Musk’ı hasar kontrolüne geçmeye zorladı ve temel olarak reklamcılara yalvarmak platforma yapıştırmak için. Yine de kimse onu çok fazla övmeden önce, görünürdeki o netlik anının, CEO’nun bir “termonükleer isim ve utanç” listesi çeken şirketler siteden reklamlar.

Ancak korkanlar sadece reklamverenler değil: bazıları ünlüler gemiden de atlıyorlar. Bu hafta itibariyle, “Gray’s Anatomy” yaratıcısı Shonda Rhimes, The View yardımcı sunucusu Whoopi Goldberg, müzisyen Toni Braxton ve model Gigi Hadid, Musk’ın Twitter’ın kontrolünü ele geçirmesinden sonraki günlerde ya hesaplarını devre dışı bıraktı ya da siteden ayrılmaya ilgi gösterdi. .

The View’da Goldberg, “Dışarı çıkacağım,” dedi. “Eğer o [Twitter] yerleşir ve daha rahat hissederim belki benGeri geleceğim ama bu gece itibariyle Twitter ile işim bitti.”

Öte yandan, Musk’ın Twitter destanı, sitedeki bazı önde gelen Cumhuriyetçi ve muhafazakar kullanıcılara fayda sağlamış gibi görünüyor. Nisan ayında, Musk Twitter’ı satın almak için bir anlaşmayı sonuçlandırdığında, etkili muhafazakar hesapların, istatistiklere göre, takipçi sayılarının normalden on kat daha yüksek oranlarda arttığını gördüğü bildirildi. tarafından analiz edildi Sınır.

Önde gelen muhafazakar hesapların takipçi sayıları, Musk’ın yakın zamanda devralmasının ardından da arttı. Memetica verilerine göre, Trump destekli Arizona valisi adayı Kari Lake’in Musk’ın göreve gelmesinden sonraki 24 saat içinde 18.000 takipçi kazandığı bildirildi. tarafından görüntülendi New York Times. Aşırı sağcı siyasi yorumcu Candace Owens’ın aynı dönemde 3.700’den fazla yeni takipçi kazandığı ve normal takipçi kazanımının %300 üzerinde bir artış olduğu bildirildi. Fox News, Donald Trump Jr, Florida Valisi Ron DeSantis ve The Babylon Bee, Musk’ın devralmasının hemen ardından en büyük takipçi kazanımlarından bazılarını topladı. Bu arada Kamala Harris ve Barack Obama gibi önde gelen Demokrat hesaplar, platformdaki en büyük takipçi kayıplarından bazılarına tanık oldu.genel-7