Tom Brady, Larry David, Shaq ve Steph Curry'ye FTX Patlaması Nedeniyle Açılan Grup Davası başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: Lucas Ropek/YouTube

Larry David ve daha önce şimdinin tanıtımına yardımcı olan bir sürü ünlü insan için işler oldukça, oldukça, oldukça kötü görünüyor.harap kripto para borsası FTX.

Salı günü Florida’da açılan bir toplu dava, David, futbol tanrısı Tom Brady, eski karısı Gisele Bundchen, basketbol yıldızları Shaq ve Steph Curry ve diğerleri de dahil olmak üzere platform için para harcayan bir dizi ünlüyü sanık olarak listeliyor. Dava ayrıca şirketin eski CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried’i veya SBF’yi sanık olarak listeliyor ve şirketi zararlı ve hileli davranışlarda bulunan “aldatıcı” bir işletme olmakla suçluyor.

Tek düşünebildiğim: zavallı Larry. arkasındaki maestro seinfeld ve Coşku frenlemek ne yazık ki bir Super Bowl’da oynadı reklam bu yılın başlarında değişimi teşvik ediyor. Dürüst olmak gerekirse oldukça komik olan reklam, komedyenin tarih boyunca bir dizi teknolojik yeniliği (tekerlek, çatallar, tuvalet) kaçırdığını ve yalnızca FTX’e yapılan yatırımı da geri çevirdiğini gösteriyor. Reklam, LARRY GİBİ OLMA sloganıyla sona eriyor ve izleyicinin geleceğin yolu olduğu için kripto borsasına yatırım yapması gerektiğini ima ediyor.

David’in menajeri tarafından reklamda görünmeye zorlandığını hayal edebilirsiniz, ancak yine de biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Zapt etmek yıldız gerçekten yaptı. Şimdi, belli ki, o her türlü bela olabilir.

Yeni davayı açan avukatlar, güçlü New York avukatı David Boies ve Adam Moskowitz, FTX’in bir “Ponzi planı” olduğunu yazıyor ve sanıkların eylemlerinin “ülke çapında milyonlarca değilse de binlerce tüketiciyi” etkileyen dolandırıcılık oluşturduğunu iddia ediyor. FTX’in kendisi en azından bir kişiye borçlu olduğunu kabul etti. milyon müşteri. Yasal argüman, FTX ve destekçilerinin kayıt dışı menkul kıymetleri yasa dışı olarak teşvik ettiği fikri etrafında dönüyor ki bu, önceki davalar kripto şirketlerine karşı:

“…FTX’in dolandırıcılık planı, yatırımlarını yapmak için mobil uygulamaları kullanan, ülkenin dört bir yanından bilgisiz yatırımcılardan yararlanmak için tasarlandı. Sonuç olarak, Amerikalı tüketiciler toplu olarak 11 milyar doların üzerinde zarar gördü.”

Büyük yıldızların bu tür şeyler yüzünden dava edilmesi bugünlerde tam olarak anormal değil. Son yıllarda, ünlü kripto desteklerinin artması, giderek daha fazla yasal işlem yapılmasına yol açtı. Geçen yıl az bilinen bir shitcoin’i herkesin bildiği gibi terfi ettiren Kim Kardashian, dava edildi yatırımcıları projeye yönlendirmedeki rolü için. Eleştirmenler, madalyonun bir pompala ve boşalt planının tüm işaretlerine sahip olduğunu iddia etti.

Yeni FTX davasında listelenen ünlülerin çoğu, borsayı tanıtmaya ve piyasadaki en istikrarlı ve başarılı kripto varlıklarından biri olarak itibarını güçlendirmeye yardımcı olmak için reklamlar ve basın görünümleri kullanarak şirket için “marka elçileri” olarak görev yaptı.

Ne yazık ki, geçen hafta FTX yöneticilerinin riskli bahisler için büyük miktarlarda kullanıcı fonlarını zimmete geçirdiği ortaya çıktığında, bu itibar titreyen bir alev topuna dönüştü. O zamandan beri, şirket başvuruda bulundu iflasmilyarlarca dolarlık varlık kayıptakas var olmuştur saldırıya uğradı ve yüz milyonlarca çalındı ​​ve ABD şimdi çalınıp çalınmayacağını tartışıyor. iade etmek SBF, olası suçlamalara cevap vermek için eyaletlere geri döndü. İşlerin iyi gitmediğini ve daha önce şirkete kefil olan kişilerin oldukça kötü göründüğünü söylemek yeterli.

Tabii ki, tüm bu karmaşayı özetleyebilecek tek bir şey var ve bu, Larry’nin FTX reklamının geleneksel Zapt etmek jingle eklenmiştir. Doğal olarak, birisi zaten bir tane yaptı:

Larry David ile güncellenmiş FTX reklamı

Bu durumda, gerçek Larry – ve dünyadaki herkes – muhtemelen TV Larry’yi dinlemeli ve açıkça kötü bir fikir olan bu fikirden uzak durmalıydı. Yine de bir umut ışığı varsa, o da FTX felaketinin gelecek sezona yazılacağını hayal edebiliyor olmanızdır. Coşku frenlemek. Bir yıldız hikayesi arkı yapacaktı ve tüm bu fiyaskoyu telafi et—sadece biraz.genel-7