Elon Musk yapacağını açıkladığında ayda 8 dolar alıyor olmak Twitter’da Mavi doğrulamalı bir çek ve diğer birkaç özellik için kullanıcılar için, platformdaki trolleme ve boktan paylaşımlara aşina olan hemen hemen herkes bunun bir felakete dönüşeceğini ve troller ile dolandırıcıların sistemi kaos yaratmak için kötüye kullanacağını biliyordu.

Elon Musk’a, Twitter Blue planlarının en bariz ve zarar verici sonuçlarından kaçınmasına yardımcı olmayı amaçlayan tavsiyeleri içeren 7 sayfalık bir not gönderildi. Image Credit: AFPSızan notlar, Elon Musk’ın Twitter çalışanlarının dolandırıcıların ücretli doğrulamayı kötüye kullanacağı uyarısını görmezden geldiğini ortaya koyuyor Sızan notlar, Elon Musk’ın Twitter çalışanlarının dolandırıcıların ücretli doğrulamayı kötüye kullanacağı uyarısını görmezden geldiğini ortaya koyuyor

Görünüşe göre Twitter’ın güven ve güvenlik ekibi de benzer düşüncelere sahipmiş. Aslında, spam gönderenlerin sistemi kötüye kullanacağını söyleyen çok sayıda not göndermişlerdi. Elon Musk şirket içi uyarıları dikkate almadı Platformer & The Verge tarafından ortaklaşa yayınlanan bir makaleye göre, başarısız ücretli doğrulama planını kullanıma sunduğunda Twitter’ın güven ve güvenlik ekibinden.

Musk’ın ayda 8 dolar ödeyen kullanıcılara daha önce doğrulanmamış olsalar bile mavi bir onay işareti veren yenilenmiş Twitter Blue aboneliğinin 9 Kasım’da piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir hafta önce, güven ve güvenlik ekibi Musk’a, Blue için planlarının en bariz ve zarar verici sonuçlarından kaçınmasına yardım edin.

Belgede, “Motive olmuş dolandırıcılar/kötü aktörler, kazançlarının maliyeti aştığı durumlarda amaçlarına ulaşmak için artan güçlendirmeyi kullanmak üzere ödemeye istekli olabilirler.” Makalede, bu uyarının “en yüksek risk kategorisindeki bir endişeyi belirtmek için ‘P0’ olarak etiketlendiği” belirtildi.

Twitter Blue’nun modelinin uygulanma şeklinden doğabilecek başka bir P0 riskinden bahseden güven ve güvenlik ekibi, ücretli onay işaretlerinin “dünya liderlerinin, reklamverenlerin, marka ortaklarının, seçim görevlilerinin ve diğer yüksek profilli kişilerin kimliğine bürünmeye” yol açabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu. profil bireyleri… Eski doğrulama, kimliğe bürünme kurallarının uygulanmasında kritik bir sinyal sağlar ve kaybı, Twitter’da yüksek profilli hesapların kimliğine bürünmede bir artışa yol açması muhtemeldir.”

Twitter çalışanlarının uyardığı sorunlar, dolandırıcıların önde gelen hesapların kimliğine bürünmeyi kolaylaştıran onay işaretleri için hevesle 8 dolar ödediği Twitter Blue’nun piyasaya sürülmesinden hemen sonra ortaya çıktı.

Çoğu insan, profil adlarını değiştirerek ve fotoğraflarını Musk’ınkiyle değiştirerek Elon Musk’ı trolledi, ancak troller bunun bir adım ötesine geçti. Trollerin koştuğu Nintendo, Pepsi, Lebron James ve Donald Trump’ın sahte ‘doğrulanmış’ Twitter hesaplarından birçok tweet büyük bir kafa karışıklığına neden olurken, bir hesap hayat kurtaran insülin ilacı yapan Amerikan ilaç şirketi Eli Lilly’yi taklit etmek gerçek şirketin milyarlarca dolar kaybetmesine neden oldu.

Musk ücretli doğrulama planını yalnızca iki gün sonra durdurdu, ancak Musk bunun “muhtemelen” önümüzdeki hafta sonuna kadar eski haline getirileceğini söyledi. 29 Kasım olarak nihai bir çıkış tarihi belirleme.genel-5