Maingear, son 20 yıldır New Jersey’de sessizce el yapımı özel oyun bilgisayarları üretiyor ve ilgi çekici oyunlar oluşturmak için zaman zaman gösterişli ortaklıklar kuruyor. yeni sistemler. Şimdi, dünyanın en büyük yayıncılarından biri olan Michael “Shroud” Grzesiek ile işbirliği yapıyor.

Bugün, 50 kişilik şirket, yalnızca Shroud ortaklığından doğan yeni bir masaüstünü değil, aynı zamanda yeni bir şirket logosunun yanı sıra “ilk tam 3D ürün yapılandırıcısını” da ortaya koyuyor. Bu şekilde, önceden oluşturulmuş bir oyun teçhizatı için kredi kartınızdan ücret almalarına izin vermeden önce bir 3B model etrafında dönebilirsiniz.

Burada “ünlü kreatif direktör” havası var, ama göreceğiz!

Oh, ve bir şey daha: Maingear, Shroud’un artık bir ortak sahip şirketin, bu ne anlama geliyorsa. “shroud artık MAINGEAR’ın önemli bir hissesine sahip ve bir ortak sahip olarak, shroud bizimle MG-1 üzerinde çalıştı, gelecekteki tüm MG ürünleri üzerinde çalışacak ve bir danışman olarak, uzmanlığının olduğu yerde stratejik ve ticari hususlarda yardımcı olacak. inanılmaz derecede değerli, ”diyor Maingear genel müdürü Ron Reed.

Maingear, yardım karşılığında hisse almak yerine, Shroud’un şirketteki mali hissesi hakkındaki soruları yanıtlamayı reddetti. Ancak Reed, Shroud’un adını ürünlerde kullanmanın sadece bir sponsorluk sözleşmesi veya lisans sözleşmesi olmadığı konusunda ısrar ediyor. Reed, “Oyun danışma kurulumuzun başkanı olan Maingear’ın bir parçası,” diyor.

Bir basın bülteni şunları ekliyor: “Shroud’un deneyimi, bileşen seçimi, pazarlama girişimleri, topluluk oluşturma, perakende ve e-ticaret deneyimleri gibi stratejik ve ticari hususlar hakkında önemli bilgiler sağlamasına olanak tanıyor.”

Ve şirket, Maingear ile yeni bilgisayarında çalıştığını iddia ediyor.

Shroud’dan iki yıl önce elde ettiğini açıkladı bir Maingear Vybe PC ve Reed, müzisyen ve yapımcı Deadmau5 markayı tavsiye ettikten sonra aslında birkaç Maingear PC sipariş ettiğini söylüyor. Ardından, geçen yıl, bugün duyurusu yapılan yeni sistem olan, halihazırda geliştirilmekte olan Maingear MG-1’e dahil oldu.

İki USB-A, bir USB-C, 3,5 mm ve ışıklı güç düğmesi.
Resim: Ana kulak

Teknoloji açısından MG-1’de açıkça devrim niteliğinde hiçbir şey yok. Genellikle bir butik inşaatçı ile ödediğiniz şey, hiçbiri bir teknik özellik sayfasında görünmeyen, yetkin işçilik ve iyi bir davadır. (YouTube’daki en titiz bilgisayar incelemecilerinden biri olan GamersNexus, yakın zamanda Maingear Vybe olarak adlandırılan standartlarını karşılayan, aynı zamanda kasasından biraz hayal kırıklığına uğrayan ender ön yapılardan biri.)

Ancak sistem şık görünüyor, özellikle de harika bir numarası için fazladan para ödüyorsanız: kendi özel görüntünüze sahip, çalışırken değiştirilebilir manyetik ışıklı ön paneller. Bu, kendilerini bir sonraki Shroud olarak gören yayıncılar arasında popüler olabilir. Dört mıknatısla birleştirildiler, yani herhangi bir şeyin fişini çekmenize gerek yok ve yenilerini ayrı olarak satın alabilirsiniz. Reed, Maingear’ın kasanın tamamını ayrı satmayacağını söyledi.

LED arkadan aydınlatmalı çizimler, video oyunu manzaralarından ve bu değiştirilebilir ön panellerin üzerindeki kapak resminden parlıyor.

LED arkadan aydınlatmalı çizimler, video oyunu manzaralarından ve bu değiştirilebilir ön panellerin üzerindeki kapak resminden parlıyor.
Resim: Ana kulak

Şıklıktan bahsetmişken, bu sistemleri Maingear’ın yeni sonsuz ayna 280mm AIO sıvı soğutucusu ile aşağıdaki ekstra 15 $ karşılığında yapılandırabilirsiniz. Markalara biraz alerjisi olan biri olarak konuşuyorum, aslında bu yeni logoyu pek umursamıyorum. Reed, modern ve retro oyuncu nesilleri arasında köprü kurmak ve “ona bakan herkes için çok yönlü ve farklı” olmak üzere tasarlandığını söylüyor.

Maingear'ın yeni logosu, iki noktanın üzerinde M şeklinde 5 x 5 ızgara üzerinde kare piksellerden oluşuyor.  Düşünürsem bir kafatası, bir uzaylı veya sadece büyük bir M harfi görebilirim.

Maingear’ın yeni logosu, iki noktanın üzerinde M şeklinde 5 x 5 ızgara üzerinde kare piksellerden oluşuyor. Düşünürsem bir kafatası, bir uzaylı veya sadece büyük bir M harfi görebilirim.
Resim: Ana kulak

Bana bir şirketten çok bir Space Invader gibi görünüyor ve bu şekilde hoşuma gidiyor. Yine de, yakın gelecekte muhtemelen kendi bilgisayarlarımı oluşturmaya devam edeceğim.

Tamamen özel bir bilgisayar olduğu için fiyatlar bileşenlere göre değişir, ancak önceden oluşturulmuş PC için 1.449 dolardan veya kendi maceranı seç PC için 1.599 dolardan başlar. Ve bir RTX 3050 ile başlasa da, korkarım, RTX 4090’a kadar veya sıvı soğutmalı RX 6900 XT’ye kadar yapılandırılabilir, i9-13900K ve Ryzen 9 7950X, 64GB’a kadar hem Intel hem de AMD CPU’lar DDR5 bellek ve dört adede kadar PCIe Gen 4 SSD’nin yanı sıra 16 TB’a kadar HDD. Kasa 19 inç boyunda, yaklaşık 17 inç uzunluğunda ve sekiz inç genişliğindedir.

Tüm bileşenleri ve kabloları içinde olan bir video oyunu gibi, kasanın işlenmiş bir 3D versiyonunun etrafında dönüyorum.

Maingear’ın yeni 3D konfigüratörünün 3D kısmına bir bakış.
Sean Hollister / The Verge tarafından GIF

MG-1 olmalı bugün satışta. Daha önce örtün Logitech ile markalı bir fare üzerinde ortaklık kurdu ve bir sponsorluğun parçası olarak adını diğer Logitech çevre birimlerine yazdırın.

genel-2