Yıldız Savaşları: Keşif aktris Oyin Oladejo bağımsız uzun metrajlı filmde başrolde Orah, yönetmen Lonzo Nzekwe ve Nijeryalı-Kanadalı yaratıcı yetenek arkadaşından.

Oladejo, küçük oğluyla Afrika’dan kaçmadan önce 15 yaşında Nijerya’da bir adamı öldüren unvanlı karakter Orah Dokubo’yu oynuyor. On yedi yıl sonra Orah, Kanada’da yasadışı bir göçmendir ve her ikisi de uluslararası kara para aklamayla uğraşan bir avukat ve onun yüksek profilli Nijeryalı müşterisi Bami Hazar için taksi şoförü olarak çalışmaktadır.

Hazar, Orah’ın oğlunun öldürülmesi emrini verdikten sonra, Hazar’ı adalete teslim etmek için bir intikam çılgınlığı başlatır ve tüm yasal seçenekler başarısız olunca durumu çözmek için şiddete başvurmak zorunda kalır.

Oladejo, aslen Nijeryalı olan Toronto merkezli bir aktris ve dizide Teğmen Junior Grade Joann Owosekun’u oynuyor. Yıldız Savaşları: Keşif ve ayrıca Hulu’da rol aldı Bitişler. Nzekwe yazdı ve yönetti OrahAralık başında Nijerya’da ikinci birim çekimleri öncesinde Sudbury, Ontario’da iki haftalık üretimi tamamladı.

Oyuncu kadrosunda Agape Mngomezulu, Lucky Onyekachi Ejim, Morgan Bedard, Somkele Iyamah-Idhalama, Oresiri Erhuero, Okechukwu Chukwundi Ukeje, Femi Lawson ve Christopher Seivright yer alıyor.

Yapımcı kredileri Nzekwe, Floyd Kane (Diggstown) ve Amos Adetuyi (Kayıkhane)).

Orah son 11 yıldır üzerinde çalıştığım bir film. Nzekwe yaptığı açıklamada, filmin bir bölümünü Nijerya’da çekebilmekten onur duyduğumuz ve bir araya getirdiğimiz yetenekli oyuncular ve ekiple nihayet çekime başladığım için çok minnettarım” dedi.

Yapımcılar Kane ve Adetuyi gemiye bindi. Orah beş yıl önce proje ve sonunda Telefilm Canada ve Ontario Creates’in finansmanıyla bağımsız filmi kameraların önüne çıkardı. “Lonzo’nun bizimle çalışmak istemesine minnettarım. Orah. Beyaz perdeye Nijerya mirasımı yansıtan bir hikaye getirmek harika” dedi Adetuyi kendi açıklamasında.

Orah Afrika ve Afrika diasporasından filmlere odaklanan Circle Blue Entertainment, Freddie Films ve IronFlix Inc. tarafından yapılmıştır.sinema-2