Ne bilmek istiyorsun

  • Microsoft, Teams için işaret dili görünümünü duyurdu.
  • Bu özellik, tercümanların video beslemesini tutarlı bir yerde tutar ve videonun kalitesi ve boyutunun tercümanı görmeyi kolaylaştırmasını sağlar.
  • İşaret dili görünümü şu anda Genel Önizleme’de mevcuttur ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Web ve masaüstü için Teams’e sunulacaktır.

Microsoft, Microsoft Teams için işaret dili görünümünü kullanıma sundu. Bu özellik, sağır veya işitme güçlüğü çekenlerin tercümanların olduğu Teams toplantılarında tutarlı bir deneyim yaşamasına yardımcı olur. İşaret dili görünümü, bir tercümanın video akışının tutarlı bir konumda ve yüksek kalitede olmasını sağlar.

Microsoft, bir Tech Community gönderisinde işaret dili görünümünü duyurdu (yeni sekmede açılır). Şu anda Genel Önizlemede mevcuttur, ancak şu anda önümüzdeki birkaç hafta içinde genel kullanıma sunulacaktır.

İşaret dili görünümüyle, katılımcılar en fazla iki toplantı katılımcısının videolarına öncelik verebilir. Bunu yapmak, toplantıda çeşitli kişiler konuşurken bir tercümanın beslemesinin ekranda farklı konumlara sıçramasını önler. Sabitleme ve öne çıkarma gibi özellikler, işaret dili görünümünden ayrı olarak çalışır, böylece insanlar, bir tercümanın videosuna öncelik verilirken sabitlenebilir.

(İmaj kredisi: Microsoft)genel-20