Microsoft, tatil için Xbox Series S konsolunun fiyatını 249,99 dolara düşürüyor. Yeni promosyon fiyatı bugün başlıyor ve tatil temalı özel ambalajı içeriyor. Bu, Microsoft’un yeni Surface Laptop 5’te 300 $’a varan indirim, belirli Surface Pro 9 modellerinde 200 $’a varan indirim ve Xbox dijital oyunlarında yüzde 67’ye varan indirim içeren bir dizi Kara Cuma anlaşmasının bir parçası.

Bu yılın başlarında Woot’ta sadece saatler süren sınırlı bir teklifte Xbox Series S’nin 249 $’a kadar düştüğünü görmemize rağmen, Microsoft’un resmi promosyonu şu anlama geliyor: En iyi satın alım, Microsoft Mağazasıve diğer perakendecilerin tümü konsolu bu promosyon fiyatından sunacak. Target, 50 dolarlık bir hediye kartını bile paketliyor. kendi Xbox Series S anlaşması.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, yakın zamanda Xbox Series S için tatil fırsatlarına işaret etti. kod çözücü dijital ses dosyası. Spencer, “Tatiller sırasında bazı fiyat promosyonları görebilirsiniz,” dedi. Yine de, Xbox Series S’nin 249,99 $ promosyon fiyatında ne kadar kalacağı tam olarak belli değil.

Xbox Series S, Microsoft’un şimdiye kadarki en küçük Xbox konsoludur.
Fotoğraf: Vjeran Paviç / The Verge

Xbox Series S geçici bir fiyat indirimi görse de, daha büyük ve daha güçlü Xbox Series X, 499$’lık normal perakende fiyatında kalacak. Microsoft’un tatil için Xbox Series S’deki indirimi, ana rakibi Sony’nin yaptığının tam tersi. Sony, sadece birkaç ay önce Avrupa, Japonya ve diğer pazarlarda PS5’in fiyatını artırdı.

PS5 fiyatı Avrupa’da yüzde 10, Japonya’da yüzde 12,5 ve Birleşik Krallık’ta yaklaşık yüzde 6 arttı. PS5’in ABD’deki fiyatı yine de değişmedi.

Spencer başlangıçta Microsoft’u söylerken Xbox fiyatlarını yükseltmezdi küresel ekonomiye ve Sony’nin yükselişine yanıt olarak, abonelikler, oyunlar ve konsollar üzerindeki sabit fiyatların tatilden sonra uzun sürmeyebileceğini ima etti.

“Konsol fiyatımızı tuttuk, oyunların ve aboneliğimizin fiyatını tuttuk. Bunu sonsuza kadar yapabileceğimizi sanmıyorum,” diye itiraf etti Spencer yakın zamanda yaptığı bir konuşmada. Wall Street Gazetesi teknoloji konferansı. “Bir noktada belirli şeylerde bazı fiyatları yükseltmek zorunda kalacağımızı düşünüyorum, ancak bu tatile girerken sahip olduğumuz fiyatları korumanın gerçekten önemli olduğunu düşündük.”

İşte Microsoft’un tam Black Friday fırsatları:

genel-2