25 Kasım’da, Kara Cuma ve 28’i, indirim odağını tüketici elektroniği ürünlerine odaklayacak (eskiden Siber Pazartesi idi), ancak önceki günlerde birçok marka promosyonlar düzenliyor ve ay boyunca devam edecek.
Ayrıca bu yıl bu günlere dikkatle bakmamız gerekiyor. Elbette, dört nala koşan enflasyonun ışığında şimdi daha da değerli olan tasarruf fırsatlarını değerlendirmek. Ancak Kara Cuma’nın hayal kırıklıklarına ve hatta soygunlara, dolandırıcılıklara dönüşmemesi için de dikkat edilmesi gerekiyor. Sakıncası yoksa sahte indirimler. Traptrap, en kötü senaryoda para çalıyor: Aslında, şu anda Kara Cuma temalı kimlik avına karşı uyarılar yayınlayan birçok siber güvenlik uzmanı var. Temel bilgilerle başlayalım.

Kara Cuma 2022 nerede ve ne zaman bulunur?

Kara Cuma, uçucu kavram. Neredeyse tüm ürünlerde indirim vaadidir. Ancak ana cihaz ve tüketici elektroniği markalarının çoğu (Dyson, Samsung, Xiaomi gibi) Kasım ayının ilk haftalarında çoktan ayrıldı. Başlarken Euronics, Unieuro, Mediaworld gibi büyük zincirler için de aynısı Amazon 18 Kasım.

O zaman 25’inde ve (elektronik için) 28’inde bazı ürünlerde indirimlerin daha da fazla olması mümkündür, ancak özellikle aradığımız şeyin daha ucuza mal olacağı söyleniyor. Kısacası, ilk tavsiyemiz hemen etrafa bakınmaya başlamanız ve gerçekten bariz bir fırsat görürsek, belki de 25’ini veya 28’ini bekleyip şansınızı denememek daha iyidir.

nelere dikkat edilmeli

Bunun gerçekten bir vesile olup olmadığı nasıl anlaşılır? Çeşitli ürünlerin çevrimiçi fiyat trendini takip eden çeşitli siteler var. Böylece, ortalama fiyat göz önüne alındığında (ve bu nedenle beklemek daha iyidir) gerçekte iddia edilen bir indirim olmadığını keşfedebiliriz.En iyi bilinenler arasında: CamelCamelCamel, Keepa, MaxSpar ve Watch4Price. Ayrıca İtalya, Fransa, Almanya ve İspanya gibi çeşitli Amazon konumlarındaki fiyatları karşılaştırmanıza olanak tanır. Bu nedenle, başka bir Amazon’da belki daha fazla tasarruf ettiğimizi görebiliriz (daha yüksek nakliye maliyetine rağmen).

Android’de uygulama var Fiyat Takibi, ayrıca Amazon dilek listenizi/dilek listenizi içe aktarmanıza olanak tanır. Sahte çevrimiçi indirimlerden bahsetmişken: Ürünün fiziksel mağazada daha düşük maliyetli olduğunu da keşfedebiliriz. Nasıl? Zincirlerin el ilanlarını bir araya getiren platformlar ile. Kullanıcının coğrafi konumunu belirler ve ona tasarruf etmenin mümkün olduğu fiziksel mağazaları gösterirler. En ünlüsü: Doveconviene, Promoqui ve UltimoPRICE. «Para biriktirirken Noel hediyeleri almak için Kara Cuma’dan nasıl yararlanılacağı konusunda ileri görüşlü olmak iyidir. Ancak, 4E e-ticaret derneği başkanı Marianna Chillau’ya Kara Cuma indirimleriyle hepsini satın almamız gerektiğini düşünmüyoruz: Noel öncesinde yeni teklifler ve promosyonlar olacağını unutmayın, bu yüzden acele etmeyelim. hediyelerinizi hemen şimdi tamamlayın; düşünmeden ve yanlış satın alma riski ile».genel-18