Progressive Morningstar Baptist Kilisesi üyeleri, 4 Eylül 2022'de Jackson, Mississippi'de bir Pazar sabahı ayininin ardından insanları şişelenmiş su almaya yönlendiriyor.

Progressive Morningstar Baptist Kilisesi üyeleri, 4 Eylül 2022’de Jackson, Mississippi’de bir Pazar sabahı ayininin ardından insanları şişelenmiş su almaya yönlendiriyor.
Fotoğraf: SETH HABERCİSİ/AFP (Getty Resimleri)

ABD Çevre Koruma Dairesi, şehrin uzun süredir devam eden içme suyu mücadelelerini düzeltmesine yardımcı olmak için Jackson, Mississippi’de kalmayı planlıyor. CNN bildirdi. Bu yaz, eğer akan suları varsa, sakinlerin musluklarından arıtılmamış bulanık su geliyordu. Ve bu, şehir için uzun bir zorluklar dizisi içinde sadece bir su kriziydi.

EPA Yöneticisi Michael Regan, bu yıl son su krizi sırasında ajansın desteğini sunmak için Jackson’ı birkaç kez ziyaret etti. EPA şu anda şehir ve eyalet yetkilileriyle, Jackson’ın su sisteminin denetlenmesi ve iyileştirilmesine devam eden federal müdahaleyi kanunlaştırmak için bir anlaşma üzerinde çalışıyor. EPA iki hafta önce yerel suyun tekrar içilebilir durumda olduğunu duyurdu. CNN bildirdi.

Anlaşmanın Belediye Başkanı Chokwe Antar Lumumba ve Jackson’ın belediyesi tarafından onaylanması gerekecek.f’den önce ouncilRegan, ABD Adalet Bakanlığı tarafından bir federal mahkemeye iletildiğini bu hafta söyledi. yerel haber istasyonu WLBT. “Biz bir aciliyet duygusuyla hareket ediyoruz çünkü bir federal mahkeme tarafından onaylanan ve yönetilen bu anlaşmanın yürürlükte olmasıyla, topluluğun aradığı düzeyde şeffaflık sağlayacağını biliyoruz,” dedi.

Ajans geçen ay insan hakları soruşturması başlattı Jackson’da, bir süre sonra NAACP’den soruşturma iddia edilen inciağırlıklı olarak Siyah şehirde bir ırk ayrımcılığı modeliyle karşı karşıya kalmıştır. Yıllarca süren su erişim sorunlarına rağmen, Mississippi yetkililer fazla tahsis etmedi 75 milyon dolar fon aldı infra’danyükseltmeye yardımcı olacak yapı yasası Jackson’ın eski su altyapısı, Politico bildirildi. EPA’nın soruşturması, devlet yetkililerinin şehrin su sistemini onarmak için gereken fonu keserek Sivil Haklar Yasasını ihlal edip etmediğini anlamaya çalışacak.

Krikolaro üzerindeyetkililer yüzlerce kaynatma yayınladısu Politico’nun bildirdiğine göre son iki yıldaki siparişler. Bu• Son aylar özellikle şehrin altyapısal başarısızlıklarını ön plana çıkardı. Ağustos sonunda, İnci Nehri yoğun yağış, sel ve yerel su arıtma tesisinin kapatılmasından sonra taştı. Bazı sakinler kaldı akan su olmadan, diğerleri ise musluk sularını içmemeleri konusunda uyarıldı. Yetkililer kurdu su dağıtım siteleri Jackson boyunca ve ekipler, arızalı yerel sorunu düzeltmek için fazla mesai yaptı. su arıtma Tesisi. CNN’nin bildirdiğine göre, su basıncı geri getirildikten sonra bile, su içmek için hala güvenli değildi. Jackson sakinlerine ayrıca, eyalet Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamanın ardından geçen Temmuz ayında musluk sularını kaynatmaları söylendi.ve sağlık sorunlarına neden olabilecek bulutlu su, İlişkili basın. Güneyi süpüren bir kış fırtınasının ardından Şubat 2021’de su da kesildi ve sher zaman su kaynatma tavsiyeleri takip etti.

Geçen ayın sonlarında, Jackson Belediye Başkanı, şehrin atık su ve içme suyu altyapısını onarmak ve iyileştirmek için 100 milyon doların üzerinde federal fon aradığını duyurdu. Belediye Başkanı Lumumba, “Jackson’ın su sisteminin durumunun bir gecede olmadığını, şehrin altyapısına yapılan onlarca yıllık yatırımdan kaynaklandığını biliyoruz” dedi. bir basın açıklamasında söyledi. “Çözüm, acil sorunları ele almalı, aynı zamanda Jackson’ın su altyapısını yeniden tasarlamamıza yardımcı olacak uzun vadeli yatırımlar sağlamalıdır.”genel-7