Ebay şu anda Black Friday ve Cyber ​​​​Week için hazırlanıyor. Platform birçok pazarlıkla cezbeder. Kara Cuma için, diğer şeylerin yanı sıra teknoloji için indirim kodları vardır. Ama iyi bir anlaşmayı, hatta bir dolandırıcılığı nasıl anlarım? diye sordu.

Diğer pek çok mağaza gibi Ebay de Kara Cuma’nın bir parçası olmak istiyor. Ancak bundan önceki günlerde bile şirket, teknoloji alanında bazı güzel teklifler sunmuştu. Diğer şeylerin yanı sıra, tasarruf etmek için kullanılabilecek kuponlar vardır. TECHBOOK, Black Friday ve Cyber ​​​​Week için Ebay’deki teklifleri özetliyor.

Önceki yıllarda olduğu gibi, potansiyel müşteriler öncelikli olarak teknoloji veya mutfak aletleri gibi yüksek kaliteli ürünlere odaklanmaktadır. Ancak potansiyel pazarlıklarla ilgili tüm neşeye rağmen, müşteriler dikkatli olmalıdır. Özellikle sınırlı süreli teklifler, sizi hızlı bir satın alma işlemi yapmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Ebay’den Almanya Tüketici Halkla İlişkileri sorumlusu Stephanie Nolte’ye, müşterilerin iyi fırsatlar elde etmek ve dolandırıcılara kanmamak için Kara Cuma ve Siber Hafta’da nelere dikkat etmesi gerektiğini sorduk.

Müşteriler bunu not etmelidir

Kara Cuma için tüm beklentiyle – müşteriler çok sayıda teklif arasından gerçek pazarlıkları nasıl anlıyor? Tam olarak bunu öğrenmek için site kullanıcıları fiyatı kontrol etme imkanına sahiptir. Ebay’de Cyber ​​​​Week ve Black Friday sırasında düşük fiyatlara sahip birçok farklı sağlayıcı olsa bile, hepsinin iyi fiyat teklifleri olmaması mümkündür. Stephanie Nolte, “Temel olarak, kullanıcılar her zaman idealo* gibi çevrimiçi karşılaştırma portallarını fiyatları kontrol etmek ve ayrıca bireysel tekliflerin nakliye ücretlerini takip etmek için kullanabilir” diyor.

Genel olarak, Black Friday aynı zamanda kullanıcılar için ana alışveriş günlerinden biridir. Kullanıcıların vicdan azabı çekmeden alışveriş yapabilmeleri için dolandırıcılığa kanmamaları için alışveriş yapmadan önce belirli kriterlere dikkat etmeleri gerekiyor. Örneğin, potansiyel alıcı, satıcının profilini görüntüleme fırsatına sahiptir. Satıcı daha önce bir şey sattı mı? Bu satıcıdan alışveriş yapan diğer alıcıların puanları nasıldı? Diğer Ebay kullanıcıları satın almayla ilgili hangi ayrıntıları veriyor? Bu tek başına bir kullanıcının olası bir satın alma işlemini önceden kontrol etmesine olanak tanır. Ayrıca Ebay’in satıcı standartları da kullanıcıları desteklemektedir. Bunlar, platformda bir şey satmak isteyen ticari bir satıcının karşılaması gereken kriterlerdir. Nolte, “Satıcı standartları, eBay’de alıcıların yüksek memnuniyetini sağlayacak şekilde ticaret yapmayan satıcıları tespit etmemize ve yaptırım uygulamamıza yardımcı oluyor” diyor. Bu aynı zamanda dolandırıcılığın önlenmesine de yardımcı olur.

Devamını oku: Ebay’de dolandırıcıları nasıl tespit edebilirim?

Ebay, pazardaki dolandırıcılara karşı ne yapar?

Portal, bu tür olaylardan olabildiğince erken kaçınmaya çalışarak dolandırıcılık girişimlerini önlemeye çalışır. “Oldukça gelişmiş bir risk yönetim sistemine dayanarak, kötüye kullanım girişimlerini proaktif olarak araştırıyoruz ve Ebay’de işlem yapmaktan nihai olarak dışlanmaya kadar uzayabilecek uygun yaptırımları başlatıyoruz”, diye açıklıyor Stephanie Nolte TECHBOOK’a. Ayrıca Ebay, şirketin kullanıcılardan aldığı bilgileri de takip eder. Nolte, “Bu tür durumlarda olabildiğince hızlı hareket etmek kendi çıkarımızadır, çünkü her kötü satın alma deneyimi pazarımıza ve dürüst alıcılara ve satıcılara zarar verir.”

Pazarlık avı için en iyi zaman

Kara Cuma günü, çoğu insan belirli zamanlarda en iyi fırsatları arar. “Erken kalkan fırsatı yakalar – Kara Cuma günü, özellikle çok sayıda pazarlık avcısı sabahın erken saatlerinde Ebay’de aktiftir. Öğle yemeği molasında daha küçük bir zirve var ve işten sonra birçok müşteri gerçekten bu zirveye yeniden ulaştı,” diyor Stephanie Nolte.

Şunu da okuyun: İnternetten alışveriş yaparken fiyatların günün hangi saatinde en yüksek olduğu

Kara Cuma ve Siber Hafta fırsatları

Ebay, bu yılki Kara Cuma için sürdürülebilirliğe odaklanıyor. Bu nedenle şirket, kendi yeniden mağazasında yeni, kullanılmış ve yenilenmiş ürünleri daha düşük fiyatlarla sunuyor. Ebay, günün en iyi fırsatlarını kendi başına listeler tanıtım sayfası. Artık alıcılar indirim kodunu kullanabilir RESTORENOV22 Akıllı Telefonlar ve Tabletler, Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayarlar, Ev Aletleri ve Kendin Yap ve Otomobil Parçaları ve Aksesuarları kategorilerindeki çok sayıda üründe yüzde 10 tasarruf edin. Sağlanan maksimum indirim 50 Euro’dur. Kupon iki defaya kadar kullanılabilir, promosyon 30 Kasım 23:59’a kadar geçerlidir.

Ebay ayrıca Black Friday ve Cyber ​​​​Week için yeni ürünler sunuyor. Teklifler şu adreste bulunabilir: Portalın fırsatlar bölümü ve düzenli olarak değiştirin. TECHBOOK, Ebay’den gelen ipuçlarına kulak vermenizi ve zaman baskısının sizi aceleyle satın almaya teşvik etmesine izin vermemenizi tavsiye ediyor. Fiyat karşılaştırma portallarında gerçek tasarrufları kontrol etmek için zaman ayırın.

*TECHBOOK’un da ait olduğu Axel Springer SE’nin Idealo.de’de hissesi bulunmaktadır.genel-25