Farklı PlayStation konsollarındaki yeni Warzone’u birbiriyle karşılaştıran Call of Duty Warzone 2 PlayStation karşılaştırma videosu yayınlandı.

Bir sonraki Warzone girişi şimdi çıktı ve YouTube kanalı ‘ElAnalistaBorçları‘ oynaması ücretsiz Battle Royale’i PlayStation 5, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’da test edin. Peki bu sürümler nasıl karşılaştırılır ve görsel kalite söz konusu olduğunda temel farkları nelerdir? Bu ilk karşılaştırmaya göre, PlayStation 5 sürümü çok daha hızlı yükleme sürelerinden yararlanıyor ve PlayStation 4’e kıyasla 6 kata kadar daha hızlı yükleniyor. Görsel kaliteye gelince, oyun Sony’nin 2013 PS4 konsolunu tutuyor gibi görünüyor, ancak PS5 sürümü daha fazla varlık, daha iyi işleme sonrası efektler, gölgeler, daha iyi yansımalar, daha uzun çizim mesafesi ve daha fazlasını bir araya getirir.

Karşılaştırma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

PS4:

Yeniden oluşturma ile dinamik 1920x1080p/60fps

PS4 Pro:

Yeniden oluşturma ile dinamik 2688x1512p/60fps

PS5:

Yeniden oluşturma işlemeli dinamik 2160p/60fps

Yeniden oluşturma ile dinamik 1440p/~120fps

Call of Duty: Warzone 2.0 şu anda dünya çapında PlayStation 5, PlayStation 4, PC, Xbox Series X|S ve Xbox One için mevcut. Yeni oynaması ücretsiz Warzone yinelemesi, açık dünya anlatı odaklı bir çıkarma modu olan yeni DMZ modunu ekler. Ek olarak, Warzone 2.0, yeni bir sırt çantası sisteminin yanı sıra (diğer özelliklerin yanı sıra) yeni Al Mazrah haritasını ekler.

————————————————– ————————————————– ————-

Warzone 2.0’a Genel Bakış

Al Mazrah — Yeni Büyük Harita

Modern Warfare II evreninin merkezinde, United Republic of Adal’daki Al Mazrah şehri, Warzone 2.0 için ilk savaş alanınızdır. Şu anda Modern Warfare II oynayanlar Al Mazrah konusunda ciddi bir eğitim alıyorlar. Aşağıdaki Çok Oyunculu haritalar, bu büyük bölgenin alt bölümleridir:

  • Al Bagra Kalesi (Çekirdek Harita)
  • Elçilik (Çekirdek Haritası)
  • Zarqwa Hidroelektrik (Çekirdek Haritası)
  • Taraq (hem Çekirdek hem de Savaş Haritası)
  • Sariff Körfezi (Savaş Haritası)
  • Sa’id (Savaş Haritası)

Yükler Kalkmıyor

Özel Dizilimler Warzone 2.0 için geri döndü. Orijinal Call of Duty: Warzone’a benzer şekilde Loadout’lar, bu oyunu benzersiz kılan şeyde büyük bir rol oynuyor ve bu yeni çağda oyuncular, Loadout’larının birincil avantajı olan Birincil Silah’a daha hızlı erişebilecek. Dizilim kazanmanın üç yolu vardır. Ayrıca maç içi Nakit, Birincil Silahınızı oluşturulan Dizilimlerden satın almak için kullanılabilir.

  • Mağazalar – Oyuncular, Birincil Silahlarını oluşturdukları Ekipmanlardan satın almak için Mağazalarda maç içi Nakit kullanabilirler (Satın Alma İstasyonunun yeni adı).
  • Herkese Açık Loadout Drop Etkinliği – Loadout Drop’ları, Battle Royale maçlarının ortasında Al Mazrah’a düşecek. Ancak bunlar sınırlı değildir veya bireysel takımlara atanmaz, bunun yerine herhangi bir oyuncu tarafından erişilebilir.
  • Kaleler ve Kara Siteler – Oyuncular, Ekipmanlarını oyunun başlarında bir Kaleyi veya Kara Siteyi temizlemenin ödülü olarak da kazanabilirler.

Yağma Mekaniği

Warzone 2.0, DMZ için tamamen entegre ve Battle Royale modları için geliştirilmiş yeni bir Sırt Çantası sistemi uygulayacak. Battle Royale’de, önceki Warzone’da olduğu gibi, İkmal Kutuları almak için öğeleri dışarı atacak. Bir oyuncu, spor çantası, tıbbi çanta gibi başka bir ganimet kutusuyla etkileşime girdiğinde, bir ganimet menüsü ile çalışır. Bir oyuncu öldüğünde, Birincil Silahını ve içeriğinin geri kalanını içeren ve bir ganimet menüsünden erişilen Sırt Çantası’nı yere bırakır.genel-17