Blizzard Entertainment, şirketin NetEase ile olan anlaşmasının sona ermesi nedeniyle önümüzdeki aylarda Çin’deki oyunlarının çoğunu “askıya alacağını” duyurdu.

Oyun devi bir açıklamada şunları söyledi: haber bülteni NetEase ile olan anlaşmasının 23 Ocak 2023’te sona ereceğini ve o tarihte World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch, Diablo III, Heroes of the Storm, Warcraft III: Reforged ve Diablo III gibi oyunların çevrim dışı olacağını söyledi. Blizzard ve NetEase arasındaki ayrı bir anlaşma kapsamında olduğu için Diablo Immortal ayakta kalacak.

Şimdi oynuyor: Overwatch 2 Video İncelemesi

Blizzard ve NetEase, oyunlar için lisans anlaşmasını 2008 yılında başlattı, ancak Blizzard yaptığı açıklamada, iki şirketin anlaşmayı yenilemek için bir anlaşmaya varamadığını söyledi. Blizzard, “Blizzard’ın çalışma ilkeleri ve oyunculara ve çalışanlara olan taahhütleri ile tutarlı” olacak bir anlaşma için NetEase ile anlaşmaya varamayacağını söyledi.

Yukarıda belirtilen oyunların (Diablo Immortal hariç) yeni satışları önümüzdeki günlerde askıya alınacak ve Blizzard, etkilenen oyuncuları yakında süreç hakkında bilgilendirecek.

World of Warcraft: Dragonflight, Hearthstone: March of the Lich King ve Overwatch Sezon 2, 2022’de planlandığı gibi devam edecek.

Blizzard başkanı Mike Ybarra, şirketin etkilenen oyunları gelecekte Çin’deki oyunculara geri getirmek için “alternatifler” araştırdığını söyledi. Ancak daha fazla detay paylaşılmadı.

NetEase’in küresel yatırım ve ortaklıklar başkanı Simon Zhu, haberlere tepki gösterdi. LinkedIn’de açıklama. Zhu, hikayede daha fazlası olduğunu söyledi.

“Bir gün, perde arkasında yaşananlar[s] Zhu, geliştiricilerin ve oyuncuların bir pisliğin ne kadar zarar verebileceği konusunda yepyeni bir anlayışa sahip olacağı söylenebilir.”

Microsoft, burada belirtilenler de dahil olmak üzere Activision Blizzard’ı ve tüm stüdyolarını ve franchise’larını satın alma girişimi sürecindedir.

Batılı şirketler Çin’de iş yaparken genellikle yerel bir ortakla çalışırlar, bu nedenle Blizzard ve NetEase anlaşamazlarsa Blizzard farklı bir ortak arayabilir. Blizzard’ın, NetEase’i bir anlaşma yapmaya teşvik etmeye yardımcı olmak için kasıtlı olarak bu kapatma duyurusunu yüksek sesle ve alenen bir pazarlık taktiği olarak yapma olasılığı da var. Zaman gösterecek.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1