Apple nihayet, uygulamaların simgeler yerine widget tarzı döşemeler olarak göründüğü, yeniden tasarlanmış bir iCloud web sitesini başlattı. İnsanlar iPhone’ları, iPad’leri veya Mac’lerindeki yerel uygulamalar aracılığıyla iCloud’a erişmeye alışkın olabilir, ancak bu, bazı fotoğraflara, belgelere, notlara ve hatırlatıcılara hızlı bir şekilde erişmek veya kullanılmayan dosyaların bazılarını ücretsiz olarak silmek için web sitesini kullanan kişiler için hoş bir değişikliktir. kadar boşluk.

iCloud web sitesi, özellikle iş yerinde farklı bir bilgisayar kullanan veya bir iPhone ve Windows dizüstü bilgisayarı olan kişiler için kullanışlıdır. Örneğin bir bilgisayardan notlarınıza erişmek ve notlarınızı düzenlemek için herhangi bir uygulama yüklemeniz gerekmez.

Olarak MacSöylentiler Şirketin yeni tasarımı uygulama kutucuklarıyla birkaç haftadır test ettiğini ve şimdi tüm kullanıcılar için kullanıma sunduğunu belirtti. iCloud sitesinin eski tasarımı, oturum açtığınızda az önce uygulama simgelerini gösteriyordu, şimdi ise son hatırlatıcılar, notlar, belgeler, sayfalar ve fotoğraflar gibi ayrıntıları uygulama kutucuklarının altında gösteriyor. Bazı uygulamalara hızlı bir şekilde erişmek için uygulama simgelerini içeren bir başlatıcı kutucuğu bile vardır.

iCloud web sitesinin eski tasarımı Görsel Kaynakları: Elma

Yeni tasarımla, üst menü çubuğundaki + işaretine tıklayarak yeni bir sayfa belgesi, hatırlatıcı, not, açılış sunumu veya bir sayı tablosu oluşturabilirsiniz.

Menü çubuğundaki ızgara simgesi, uygulamalara erişmenizi sağlar. Ayrıca, depolama alanınızı kontrol etmek ve planınızı değiştirmek için seçenekler de barındırır. Web sitesi düzeni artık özelleştirilebilir. “Özelleştir” düğmesini tıkladığınızda, widget’ların tıpkı iPhone veya iPad’de olduğu gibi sallandığını göreceksiniz, böylece onları hareket ettirebilir veya kaldırabilirsiniz.genel-24