Google, yazılım çökmeleri karşısında size lanet olası uygulamalarınızı güncellemenizi hatırlatan yeni bir istem sunmak için Android’de ince ayar yapıyor.

İsteme göre, “Çökmeleri düzeltmek için uygulamayı güncelleyin” diyor Esper’in kıdemli teknik editörü Mishaal Rahman. “Uygulama çalışmayı durdurdu, ancak uygulamanın en son güncellemesi sorunu çözebilir. Güncellemeyi yükleyin ve ardından uygulamayı tekrar açın.”

Açıkçası, bilgi istemi yalnızca bir uygulama zaten tam olarak güncellenmemişse yardımcı olacaktır. Halihazırda en son sürümünü çalıştırıyorsanız ve hala kilitleniyorsa, sinir bozucu bir şekilde muhtemelen bir düzeltme mevcut değildir (henüz). Yine de, basit bir güncellemeyle kilitlenme sorunlarını kişisel olarak kaç kez çözebildiğim göz önüne alındığında, yeni istemin hiç olmadığı kadar yararlı olacağını umuyorum.

Göre Google’ın destek sayfası, yeni istem bu hafta Google Play Store uygulamasının 33.2 sürümüyle kullanıma sunuluyor. Sınırlı mobil verisi olan ve Wi-Fi erişimi olmayan kişiler için yeni bir otomatik güncelleme özelliği de içeren bu ay Android’e gelen bir dizi ince ayar ve düzeltmeden biri.

genel-2