Samsung Galaxy A14 5G, SM-A146B model numarasıyla Geekbench listesine girdi. Liste, yaklaşmakta olan akıllı telefon için sekiz çekirdekli bir işlemciye, bir Mali G68 GPU’ya ve 4 GB RAM’e işaret ediyor. Samsung’un yaklaşmakta olan A serisi cep telefonu da Bluetooth Özel İlgi Grubu (SIG) veritabanında görüldü. Liste, Galaxy A14 5G’nin yakında piyasaya sürülebileceğini belirtmişti. Güney Koreli şirketin ahizesinin Bluetooth v5.2’yi desteklediği söyleniyor ve Samsung Galaxy A13 5G’nin halefi olması bekleniyor.

Samsung’tan Galaxy A14 5G, dış görünüş kıyaslama web sitesi Geekbench’te. Akıllı telefon, tek çekirdek testinde 770 puan ve çok çekirdekli testte 2151 puan aldı. Geekbench listesi ayrıca Samsung Galaxy A14 5G’nin sekiz çekirdekli işlemci, Mali G68 GPU ve 4 GB RAM ile geleceğini de belirtti.

Belirtildiği gibi, Samsung Galaxy A14 5G daha önce BIS veritabanında tespit edilmişti. Listeye göre, gelecek telefon SM-A146U, SM-A146VL, SM-A146W, SM-A146U, SM-A146U1/DS, SM-A146P, SM-A146P/N, SM-A146P/DSN model numaralarını taşıyor. Akıllı telefonun da yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Bluetooth v5.2 bağlantısı ile birlikte geliyor.

Bu arada telefonun tasarımı ve kasa görselleri de sızdırıldı. Galaxy A14 5G, Galaxy S22 serisine benzer düz bir çerçeve tasarımına sahip olabilir. Akıllı telefonun kasa çizimleri ayrıca kamera sensörleri için yanında bir LED flaş modülü bulunan üç dairesel kesik önerdi. Ahizenin güç düğmesinin bir parmak izi tarayıcısına sahip olduğu ima edildi.

Samsung Galaxy A14 5G’nin ön tarafında selfie kamerası için su damlası çentiği de yer alabilir. Telefonun 6,8 inç full-HD+ LCD ekrana sahip olduğu ve 167,7 x 78,7 x 9,3 mm boyutlarında olması bekleniyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Michael Saylor, Sam Bankman-Fried’e Kripto Paranın ‘Wall Street’in Kurdu’ Diyor

Günün öne çıkan videosu

Samsung Akıllı Telefonunuzda ‘Panik Modu’nu Etkinleştirin: Bunu Nasıl Yapacağınız İşte

genel-8