SberBank ekibi, Salyut markalı yeni sanal asistan hizmetini duyurdu.Onların yardımıyla, kullanıcılar artık bilgilerini siber simülatörler üzerinde uygulayabilecek, ayrıca siber suçluların yaygın hileleri hakkında bilgi ve paralarını ve verilerini korumaya yönelik ipuçları alabilecekler.

Siber güvenlik bölümü, SberBank Online mobil uygulamasında, Sber akıllı cihazlarında ve sberbank.ru web sitesinde zaten mevcuttur. Siber okuryazarlıkla ilgili materyallerin bulunduğu bölüm, “Siber güvenliği başlatın” ifadesiyle açılır.

Loan Fraud Simulator ile, örnek olarak popüler bir dolandırıcılık planını kullanarak sanal bir davetsiz misafirle başa çıkma alıştırması yapabilirsiniz. “Kredi Sahtekarlığı Simülatörünü Çalıştırın” ibaresi ile açılır.

Siber güvenlik tatbikatları: Sber, kullanıcıları eğitmek için dolandırıcı simülatörleri başlattı

“SMS Dolandırıcılığı” simülatörü, SMS yoluyla yaygın bir hileli aldatma planından bahseder, ancak en önemlisi, kullanıcının eylemlerinin doğruluğunun bir değerlendirmesini verir. “SMS simülatörünü başlat” ibaresi ile açılır.

Ayrıca, yaygın dolandırıcılık düzenleri (“banka güvenlik servisi” ve “kanun yaptırım kurumları adına yapılan aramalar”) hakkında bir dizi video da mevcuttur. “Siber güvenlikle ilgili videoyu aç” ifadesiyle başlatılırlar.genel-22