Bugün, Samara şirketi UEC-Kuznetsov (United Engine Corporation of Rostec’in bir parçası), gelecek vaat eden bir uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA) için motor bileşenleri “Izdeliye RF” üretilecek olan üç yeni üretim binasını hizmete soktu. Bu Rostec’te bildirildi.

PAK DA’nın böyle bir şeye benzemesi bekleniyor

İnşaatlarına 4 milyardan fazla ruble yatırım yapıldı. Yeni kapasitelerin devreye alınması, NK-32 serisi 02 ve RF Ürünleri dahil olmak üzere bir dizi enerji santrali için bileşenlerin çıktısını iki katına çıkaracaktır.“, – devlet kurumunda not edildi.

2,4 bin metrekare alana sahip yeni alet üretim tesisi, bir dizi endüstriyel motorun parça ve montajlarının montajına yönelik alet ve aletlerin yanı sıra Tu-160, NK için NK-32 serisi 02 uçak enerji santrallerini üretecek. -12MP, NK- 25 ve gelecek vaat eden bir stratejik füze taşıyıcısı için yeni bir gelecek vaat eden motor “Rusya Federasyonu Ürünü”. Büyüyen büyük boyutlu bileşenler için bir 3D baskı tesisi, teknolojik zincire yerleştirilmiştir. Üretim, yılda 5,5 binden fazla parça ve montaj birimini işleme kapasitesine sahiptir.

“Rusya Federasyonu Ürünleri” nin özellikleri hakkında veri yoktur. PAK DA’ya gelince (“ürün 80” olarak da bilinir), yani yalnızca tahmini uçuş performansı. Böylece maksimum kalkış ağırlığının 145 ton, faydalı yük ağırlığının 35 ton, uçuş menzilinin ise 15.000 km olması bekleniyor. Mürettebat dört kişiden oluşacaktır. Uçağın maksimum hızı muhtemelen ses altı olacak, ancak silahlar arasında hipersonik füzeler olacak.genel-22