“Resident Evil” ve “remake” son beş yılda çok sık bir araya getirilen terimler oldu. Resident Evil 2’nin yeniden çevrimi, Resident Evil 3’ün (oldukça bölücü) yeniden çevrimi ve Mart 2023’te çıkacak olan Resident Evil 4 yeniden çevrimi var. Peki ya ilk oyun? Eh, dizinin hayranları bu konuyu kendi ellerine almak istiyor.

Daha önce, Resident Evil hayran uyarlamasının nasıl oldukça umut verici göründüğüne değinmiştik ve bu projeyle ilgili başka bir güncellememiz var. İlk oyunun hayran versiyonu aslında bir demoya sahip ve Twitter’daki önizlemeleriyle birlikte EVIL kullanıcısının RESIDENCE of EVIL’i de mağazada biraz oynanışa sahip.

Unity aracılığıyla hazırlanan proje, resmi Resident Evil yeniden yapımlarına benzer bir görsel stille ilk oyunun yerel ayarını yeniden yaratmayı amaçlıyor. Çekim ve hareket, ana yeniden yapımlarla aynı işlevi görüyor gibi görünüyor ve Twitter videosunda gösterilen ara sahnelerde, işler yalnızca kalite açısından yükselebilir (hiçbir şekilde kötü göründüğü söylenemez).

Oynamaya gelince, PC kullanıcılarının çok uzun süre beklemesi gerekmeyecek. Demo şu anda PC’de oynanabilir ve indirebilirsiniz burada (ya da kullan bu bağlantı İspanyol oyuncular için). Yine de program dosyalarını indirmek için yaklaşık 7,22 GB boş alana ihtiyacınız olacak, bu nedenle biraz boş alana sahip olduğunuzdan emin olun.

Unity bu yeniden çevrimi mümkün kılıyor ve daha fazla araştırma üzerine oyun tam kontrol şemasını RE3make olarak kullanmayacak. Ayrıca, mevcut sürümde bazı hata düzeltmeleri vardır, bu nedenle önceki bir sürümü indirdiyseniz, bu düzeltmeleri çalışırken görmek için muhtemelen güncellemeniz gerekir. Güncellemeler, tam sürümler ve daha fazlası yayınlandıkça Resident Evil fan yeniden yapımı hakkında daha fazla bilgi olarak güncellemeye devam edeceğiz.

Resident Evil fan remake demosu şu anda PC’de oynanabilir.

Bu yazıda bahsedilen ürünler

genel-17