Birçok animasyon dizisinde ve video oyunlarında Batman’in sesi olarak en çok tanınan Kevin Conroy’un 66 yaşında vefat ettiği bildirildi.

Kevin Conroy’un ölümü açıklandı. Diana Pershing, başka bir DC Comics karakteri olan Poison Ivy’nin sesi olarak Kevin Conroy ile birlikte seslendirdi. Yayıncı tarafından da teyit edilirken, Gary MieraeanuKevin Conroy’un kanserle kısa bir savaştan sonra 10 Kasım 2022’de vefat ettiğinden bahseden .

“Çok üzücü bir haber: Batman’in sevgili sesimiz Kevin Conroy dün öldü. Bir süredir hasta, ama tüm hayranlarının sevinci için, eksilere gerçekten çok zaman harcadı. Diane Pershing bugün Facebook’ta paylaştığında, sadece dizinin oyuncu kadrosu tarafından değil, dünyanın dört bir yanındaki hayranları tarafından çok özlenecek.

Haber Kevin Conroy’un mülkü tarafından henüz teyit edilmemiş olsa da, bu gerçekten üzücü bir haber ve Conroy arkadaşları, ailesi ve hayranları tarafından şiddetle özlenecek. İlk izlediğimde gişe rekorları kıran performansını hala hatırlıyorum Batman: Animasyon Serisi, onlarca yıl önce. Rol için mükemmel bir insandı ve Batman’e benim ya da bir başkasının asla unutamayacağı kır saçlı ama nazik bir kişilik kazandırdı.

Huzur içinde yat Kara Şövalye.

Bu hikaye kopuyor, devamı gelecek…

oyun-4