Amazon'un yeni Prime Air teslimat uçağı şöyle görünüyor

e-ticaret devi Amazon yeni tasarımını tanıttı Prime Air teslimat Uçan gözyüksek sıcaklıklara ve hafif yağmura dayanacak.

Yeni ‘MK30Şirket bir blog yazısında, drone’nun 2024’te hizmete gireceğini ve mevcut olanlardan yüzde 25 daha sessiz olması bekleniyor.

“Yeni dronun amacı ve hedefleri, önceki tasarımlarınınkilerle aynı: havada yüzlerce fit uçarken beş pound ağırlığa kadar olan taşıma paketleri” diye ekledi.

Ayrıca Okuyun

Dava, Apple Amazon'un iPhone iPad fiyatlarını yükseltmek için gizlice anlaştığını iddia ediyor
TVS Motor Amazon India, elektrikli mobiliteyi geliştirmek için işbirliği yapıyor

Mevcut altıgen ‘MK27-2’ drone, daha hafif ve daha küçük olacak yeni ‘MK30’ ile değiştirilecek.

Şirket, uçuştan kaynaklanan tüm riskleri ortadan kaldırmak imkansız olsa da, “sistemimize güvenliği tasarlamak için kanıtlanmış bir havacılık ve uzay yaklaşımı aldık” dedi.

Yeni drone, aşağıdaki gibi ulusal havacılık otoriteleri tarafından titiz bir değerlendirmeye tabi tutulacak. Federal Havacılık İdaresi (FAA) güvenliğini ve güvenilirliğini kanıtlamak.

Amazon, “Dronlarımızın diğer uçaklardan, insanlardan, evcil hayvanlardan ve engellerden güvenli ve güvenilir bir şekilde kaçınırken daha uzak mesafelerde çalışmasına olanak tanıyan sofistike ve endüstri lideri bir algıla ve kaçın sistemi oluşturduk” dedi.

Bu yılın başlarında şirket, Lockeford, California’da yaşayan müşterilerin ve Üniversite İstasyonuTeksas, ABD’de bu yıl içinde Prime Air teslimatlarını alan ilk ülkeler arasında yer alacak.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9