Ne bu, karıncalar için bir televizyon mu? Temelde evet! MinikTV 2bizi getiren şirketten bir Kickstarter projesi daha da küçük bir Game Boy, gördüğüm en küçük ve en şirin video oynatıcılardan biri. Hava dalgalarını kullanmak için bir dizi tavşan kulağı olmamasına rağmen, bir inçlik 216×135 piksel televizyon neredeyse her yönden orijinaldir – “kanalı” ve ses seviyesini ayarlamak için kadranlar, çalışan bir hoparlör ve güç düğmesi, hatta bir isteğe bağlı küçük bir uzaktan kumanda için kızılötesi alıcı (aracılığıyla Teknobob).

Hareket halindeyken yanınızda taşıyabileceğiniz iki saatlik bir lityum iyon pil ve şarj ve veri için bir USB-C bağlantı noktası vardır. Hepsi bir Raspberry Pi RP2040 bilgisayar tarafından desteklenmektedir. Ve — bunu alın — canlı televizyonda sörf yapıyormuşsunuz gibi görünmesi için, dahili 8GB mikro SD kartına önceden yüklediğiniz video dosyalarının her birinde zaman damganızı hatırlayarak “kanal değiştirme” deneyimini taklit eder.

Ve bu açıkça yeterince küçük olmadığı için şirket, fikri yalnızca bir inç küp hacmine indirgeyen bir TinyTV Mini de sunuyor. Sadece 64 x 64 piksel ve bir saatlik pil ömründe 0,6 inç OLED ekrana (IPS yerine) sahiptir.

TinyTV 2 ve TinyTV Mini.

TinyTV 2 ve TinyTV Mini.
Resim: Minik Devreler

Her ikisi de şu anda her biri 50 ABD Doları karşılığında Kickstarter’da mevcuttur ve her ikisi de en sevdiğiniz video dosyalarını uygun çözünürlüklere indirecek bir uygulama ile birlikte gelir.

Test edilenler Norman Chan harika bir videosu var Orijinal Tiny TV’yi her iki yeni sürümle birlikte göstererek TinyTV 2’nin ne kadar net göründüğünü ve ses verdiğini görebilirsiniz.

Kickstarter kampanyasının herhangi bir kırışıkla karşılaşmadığını varsayarsak – Thumby iyi gitti, 10.000’den fazla birim gönderdi ve şimdi ücretsiz olarak satışta – bu, küçük TV rüyasını yaşamanın kendi mini Simpsons CRT’nizi yuvarlamaktan daha kolay bir yolu olabilir. Ben sadece kendim finanse ettim; Anime müzik videoları için harika bir yer olacağını düşünüyorum.

İşte TinyTV Mini’nin birkaç resmi daha:genel-2