Hızla ilgili bazı yeni güncellemeler sayesinde Microsoft Teams’i kullanmak, yakında her yerdeki kullanıcılar için çok daha hızlı ve sorunsuz bir deneyim olacak.

Video konferans hizmeti, Microsoft Teams platformunda gezinirken kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi temel yükseltmeyi duyurdu.

Şirket, bu değişikliklerin Microsoft Teams sohbetleri veya kanalları arasında geçiş yaparken %30’luk bir hız artışına katkıda bulunması gerektiğini iddia ediyor.

Microsoft Teams hız artışı

Yeni değişiklikler arasında, Microsoft Teams içinde sohbet ve kanal dizileri arasında geçiş yapmayı çok daha hızlı hale getiren ince ayarlar yer alıyor. Bunun nedeni, artık HTML ağaçlarını daha hızlı oluşturabilen, JavaScript çalıştırabilen ve dizileri daha verimli bir şekilde serileştirebilen yükseltilmiş Microsoft Teams çerçevesidir.

Genel olarak şirket, iki yıl öncesine kıyasla sohbet dizileri arasında geçiş yapmanın artık %32 ve kanallar arasında geçiş yapmanın %39 daha hızlı olduğunu söylüyor.

Diğer yerlerde, çerçeve yükseltmesi, Microsoft Teams çağrıları için katılım süresini de %21 oranında kısalttı. Toplantılar sırasındaki tepki verme, eylemlerinin karşı karşıya gelmediğini hisseden kişiler için de iyileştirildi – örneğin, elini kaldırma gecikmesi %16 oranında iyileştirildi.

Microsoft’tan Jeff Chen bir blog yazısında, “Amacımız, müşterilerimiz için her Teams güncellemesiyle performansı artırmak” dedi. (yeni sekmede açılır) yükseltmeleri duyuruyor.

“Microsoft Teams performans optimizasyonuna odaklanmaya ve yatırım yapmaya devam ediyoruz ve en kritik senaryolara öncelik vermemize yardımcı olan müşteri ve iş ortağı geri bildirimlerine değer veriyoruz.”

Şirket, platformun dünyanın her yerindeki kullanıcılar için yararlı ve sezgisel kalmasını sağlamaya çalıştığından, Microsoft Teams’e yapılan bir dizi yükseltmenin sonuncusu.

Örneğin, şirket yakın zamanda Microsoft Teams’in web sürümüne arka plan efektleri ekledi; bu, kullanıcıların bu özelliğe erişmek için artık masaüstü istemcisini veya mobil uygulamasını indirmesi gerekmeyecek. Efektler arasında, arka planı bulanıklaştırma ve konuşmacının arkasına özel duvar kağıtları ekleme yeteneği yer alıyor; bu, Microsoft’un aramaları “daha eğlenceli ve kişisel” yapması gerektiğini söylüyor.

Şirket ayrıca yakın zamanda, toplantıları daha kişisel, akıllı ve güvenli hale getirecek isteğe bağlı premium eklenti özellikleri sunan “premium” Microsoft Teams’in 2023’te yolda olacağını duyurdu.genel-6