Instagram'ın Video Selfie Yaş Doğrulama Sistemi İngiltere'de Yayına Girdi başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Krill Kudryavsev (Getty Resimleri)

Instagram’lar video selfie yaş doğrulama sistemi Gençler için, şirketin aracı test etmeye başlamasından yaklaşık altı ay sonra, bu hafta Birleşik Krallık’ta yayınlandı.

İngiltere merkezli teknoloji firması Yoti’nin AI tanımlama araçlarını kullanan doğrulama yöntemi, doğum tarihlerini 18 yaşından küçükten 18 yaşına kadar düzenlemeye çalışan Birleşik Krallık kullanıcıları için geçerli olacak. Doğum tarihlerini değiştiren kullanıcılar, alternatif olarak, selfie doğrulaması yerine bir sürücü belgesinin veya kabul edilen başka bir kimliğin fotoğrafını göndermeyi tercih edebilir.

Araçlar, teknoloji şirketlerini daha fazlasını yapmaya çağıran çocuk güvenliği savunucularını ikna etmeye yönelik bir girişimdir. doğru tanımla sitelerinde daha genç kullanıcılar, ancak aynı anda Meta’nın toplamasına karşı dikkatli olan gizlilik savunucularından inceleme çekebilirler. biyometrik tanımlayıcılar

Doğrulama sisteminin ekran görüntüleri tarafından edinilmiş BBC, genç kullanıcıların doğum tarihlerini değiştirmeye çalıştıklarında aldıkları uyarı türlerinin örneklerini gösterir. İlk bildirim, kullanıcıdan bir kimlik gönderme veya bir video selfie çekme arasında seçim yapmasını ister. Uygulama, eski moda kimlik yoluna giden kullanıcıların kimliklerinin doğrulanması için iki güne kadar beklemeleri gerektiğini, selfie çekenlerin ise 20 dakika içinde sonuç alabileceğini söylüyor. Ayrı bir resim, doğrulama işleminin bir parçası olarak başını yavaşça sağa çevirmek için video selfie çeken bir kullanıcıyı gösteriyor.

yakın zamanda Beyaz kağıtInstagram ile iş ortaklığı yapan Yoti, 13-17 yaş arasındaki kullanıcıları %99,65 oranında 23 yaşından küçük olarak doğru bir şekilde tanımlayabildiğini iddia etti. Şirket bunu, bir kullanıcının yaşını tahmin etmek için bir kullanıcının yüz özelliklerini – daha iyi bilinen ve daha tartışmalı yüz tanıma tanımlama yöntemlerinden farklı olduğunu iddia ettikleri bir şeyi – analiz ederek başardığını söylüyor.

“Bu benim‘yüz tanıma’ değil (bir bilgisayar sisteminin belirli bir o kişinin kimliğini doğrulamak için bir veri tabanına karşı karşıyayız),” diye yazıyor Yoti gazetede. “Yakalanan görüntüde insan yüzüne benzeyen herhangi bir şey olup olmadığını tespit ediyor.”

Yoti’nin Baş Politika ve Düzenleme Sorumlusu Julie Dawson, Gizmodo’ya çevrimiçi yaşını kanıtlamanın “karmaşık, endüstri çapında bir zorluk” olduğunu, ancak yüz tahmin araçlarının etkinlik ve gizlilik arasında bir denge kurduğuna inandığını söyledi.

Dawson, “Yüz yaşı tahminimiz, gizliliği koruyan bir çözümdür” dedi. “Herkese, adlarını veya kimlik belgelerini paylaşmadan yaşlarını kanıtlamanın güvenli bir yolunu sağlamak için kurduk. Teknoloji, reşit olmayanların yaşlarına uygun içeriğe erişmesine izin verebilir.”

Bu arada Instagram’ın Kamu Politikası Direktörü Tara Hopkins, yeni araçların platformlarındaki genç kullanıcıları korumada “önemli bir adım” olduğuna inandığını söyledi.

Hopkins, “Herkesin Instagram’ı yaşlarına uygun bir şekilde deneyimlemesini istiyoruz, bu da onların kaç yaşında olduklarını bilmemiz gerektiği anlamına geliyor – ve bu, sektörümüzde bir meydan okumadır” dedi.

Önce meta meydana çıkarmak öyleydi test yapmak Haziran ayında yeni biyometrik güdümlü tanımlama yöntemi. O sırada Meta, teknolojinin yardımcı olabileceğini umduğunu söyledi: “Gençlerin ve yetişkinlerin kendi yaş grupları için doğru deneyimlerde olduğundan emin olun.” Bu tanımlama çok önemlidir çünkü Instagram farklı yaş grupları için farklı şekilde çalışır. Şirket, 13-17 yaşları arasında olduğu belirlenen kullanıcıların profillerinin varsayılan olarak gizli olduğunu ve belirli reklam türlerine sınırlı maruz kaldıklarını söylüyor.

Instagram açıkça yasaklar Üçüncü taraf araştırmaları daha genç kullanıcıların hizmete sık sık girmeyi başardıklarını gösterse de, 13 yaşından küçük çocukların hizmete kaydolmasından bu yana. Bu 2021 gibi bazı tahminler bildiri T’denhorn, kar amacı gütmeyen bir taahhüt çocuk cinsel istismarı ile mücadele etmek, 13 yaşın altındaki çocukların %40’ının her gün Instagram kullandığını tahmin ediyor.

Facebook Whistleblower tarafından yayınlanan belgeler Frances Haugen ve dahil Facebook Kağıtları Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hizmetlerinin genç kullanıcılar üzerindeki olumsuz zihinsel sağlık etkilerini vurgulayan dahili Meta araştırmasını tekrar tekrar gösterin. Meta, hizmetlerinin genç kullanıcılar için zararlı olduğu iddialarına itiraz etse de, şirket içi anketler halka açık gençler düzenli olarak platformların kendilerini daha kötü hissettirdiğini ve kaygı ve depresyon oranlarını artırdığını iddia ediyor.

Instagram’ın Birleşik Krallık’taki selfie doğrulama sisteminin başarısı veya başarısızlığı, diğer pazarlara potansiyel genişlemesi için bir öncü görevi görebilir. Aslında, tşapka genişletme zaten kısmen devam ediyor. Sensor’a göre şirket, geçen ay programı Brezilya ve Hindistan’daki denizaşırı pazarlamacılara sunacağını ve bunların günlük yaklaşık 400 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. Kule verileri ile paylaştı TechCrunch.

genel-7