Merhaba benim adım Anne Mignard ve sizi ZNet podcast’leri aracılığıyla davet ediyorum. tr küçük ve çok küçük işletmelerde dijital dönüşüm dünyasını keşfedin.

Bugün sizi biraz büyülü bir yere götürüyorum. Bordeaux’da, Saint Emilion kasabasında. Küçük bir nehre çok yakın, Lagnet’in kale değirmenidir. Yani açıkçası kale dediğimizde, Versailles, Chenonceau’yu hayal ediyoruz…hayır, orada değilsin. Bu bölgedeki bir kale bir şaraphanedir… o yüzden oğlu ve geliniyle birlikte en lezzetli nektarı üreten Anne Lise’ye gidiyorum…

Öyleyse neden seni bu küçük cennet köşesine getireyim? Oldukça basit çünkü Anne Lise’nin şarap üretmeye başladığı zaman ile bugün arasında, yeni teknolojiler insanların alışkanlıklarını değiştirdi.

Kesilen her faturada satılan şişeler stoktan düşer

Önce basit bir örnek, biliyorsunuz bu bölgede her yaz sonu ve sonbahar başında üzüm toplarız. Cep telefonu tüm hasat ekibi için zamandan ve hepsinden önemlisi enerjiden tasarruf sağladı. Neden? Niye ? Peki, şarabın saklandığı mahzendeyken ve bir fıçı dolduğunda, bağda bulunanları uyarmak zorundasınız. Aksi takdirde, cive bunu karşılamaya hazır olmadığında sebep seçmeye ve getirmeye devam ederler.

Başka bir yardımcı program ve en az değil, hava tahmini, bugün internet sayesinde Anne Lise ve ekibi günlük olarak hava tahminlerine başvurabilir ve hatta birkaçına rastlayabilir… asma…çünkü su her şeyi yıkayacak.

Emlak organik şarapta öncü olmuş olabilir, ancak doğal tedavilerin gerekli olduğu ve aynı zamanda pahalı olabileceği gerçeği devam ediyor. Öyleyse onları kurtar! Bilgisayarlar ayrıca kalenin stoklarını bilmesini sağlar. Düzenlenen her fatura için satılan şişeler mahsup edilir. Ve şimdi envanter yılda sadece bir kez yapılıyor.

İnternet üzerinden tamir makineleri

Açıkçası, internet üzerinden, tüm ticari kısım var. Site ve e-posta alışverişleri sayesinde operasyon gelişti….Ve sonra internet, Anne Mise’nin oğlu Olivier için bir tarım makinesini tamir etmesi gerektiğinde de kullanışlıdır.

Birkaç tıklamayla, doğrudan ihtiyaç duyduğu ve bazen de çok hızlı bir şekilde ihtiyaç duyduğu parçayı buluyor. Asma her zaman havanın kaprislerine tabidir.

Ve sonra gümrük gibi tüm zorunlu idari bildirimler var, bugün her şey çevrimiçi yapılıyor, kısmen pişman olduğunu açıklıyor bağcı. Elbette zaman zaman hız ve netlik kazanıyoruz ama anlıyoruz ki evimin yanında 90 yaşını geçmiş yaşlı bir operatör var…git ona söyle internetin ürettiği küçük şarabı ilan etsin. ..onun başına bela. Neyse ki o sorumlu.

Son olarak, Anne Lise, evet internetin birçok şey için uygun olduğunu ancak çok zaman aldığını kabul ediyor. 1984’te başladığımızda, haftanın bir gününü masamın arkasında oturarak geçiriyordum, bugün her gün oradayım.genel-15