Disney Anlaşması Sayesinde Çok Daha Pahalı Görünmeye Başlayabilecek Doktor başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: BBC

Doktor Kim uzun zamandır çok az parayla çok şey yapmaya çalışmaktan gururlu bir geçmişe sahip ve geride kalırken titrek karton setler ve her neyse Çukurdaki Yaratık Erato Bu güne kadar bile gösterinin çoğu zaman BBC bütçesinin hayal edebileceğinden çok daha büyük fikirleri vardı. Bu büyük ölçüde değişmek üzere olabilir.

İngiltere TV endüstrisi basın sitesinden yeni bir rapor Yayın BBC’nin iddiasına göre Disney ile son anlaşma—House of Mouse’a 2023’ten itibaren İngiltere ve İrlanda dışındaki dizilere dünya çapında yayın hakları vermek—görebilirdi Doktor Kim‘nin mevcut yaklaşık $ değerinden bütçe artışı1.1-3.4 milyon bölüm başına yaklaşık 11,5 milyon dolar çekimler başladığında bölüm başına şovun 14. sezonuNcuti Gatwa’nın 15. Doktor olarak oynadığı.

Broadcast’e konuşan kaynaklar, bütçe artışının bir oyun olduğunu iddia ediyor. Doktor Kim HBO, Netflix ve Amazon gibi güç merkezleri tarafından desteklenen cömert tür TV yapımları çağında rekabet ediyor. Gibi son diziler için baş döndürücü bütçelere ulaşmamakla birlikte Ejderha Evi (ki bu iddiaya göre maliyeti bölüm başına 20 milyon dolar), Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri (bir göz-sulama bölüm başına 50-80 milyon dolar) veya dördüncü sezonu yabancı şeyler (bölüm başına 30 milyon dolar), uzun zamandır bütçe kısıtlamaları ile tanımlanan bir gösteri için büyük bir mali destek sağlıyor. Diğer planlar da görebilir Doktor Kim döndürmeyi yeniden dene kapalı birden fazla şovun franchise’ıshowrunner Russell T. Davies’in daha önce benzer dizilerle yaptığı denemelere benzer. meşale ve Sarah Jane Maceraları.

Broadcast’in raporunda bahsedilmeyen şey, Disney’den gelen bu finansal enjeksiyonun daha önce olduğu gibi megastudio için herhangi bir yaratıcı kontrol ile gelip gelmediği. raporlarda iddia edildi İngiliz gazetesinden to Telgraf. “BBC’nin gelecekteki başarısı için karar vermesi gerekiyordu. Doktor Kim çünkü herhangi bir ölçek gösterisinin bir ortağa ihtiyacı var, ”dedi açıklanmayan bir kaynak Broadcast’e. “Güvenilirlik, kaç bölüm yaptığınızdan veya Doktor’un kim olduğundan bağımsız olarak en önemli faktördür. Birleşik Krallık’ta münhasırlığı korurken, tek bir dağıtım anlaşmasıyla tek bir ortak getirebilirseniz, bu BBC için her iki dünyanın da en iyisidir.”

Doktor Kim Tatil sezonunda ve 2024’te yeni yıldız Ncuti Gatwa ile geri dönmeden önce, 14. Doktor olarak David Tennant’ın oynadığı 60. yıldönümünü kutlamak için Kasım 2023’te üç bölümden oluşan bir üçlü için geri dönecek.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7