Bu e-posta dolandırıcıları kesinlikle doğrulanmamıştır.

Bu hafta dolaşan yaklaşık bir milyon Twitter haberi var. Sitenin bir kullanıcısıysanız, Elon Musk’ın kaotik devralması sırasında perde arkasında neler olup bittiğini takip etmek zor olabilir.

Bir saniye, şirket ima ediyor %50 işten çıkarma ve sonraki, bazı aynı kesim personel dava ediyor. Pazartesi günü, Twitter’ın yeni kurulan CEO’su planladı şarj etmeye başlamak için doğrulama için $20 ve Salı günü, 8 dolar, görünüşe göre dünyanın en zengin adamı ve korku yazarı Stephen King arasındaki çevrimiçi tartışma yüzünden.

Tüm bu karmaşanın ortasında dolandırıcılar avantaj sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Pek çok doğrulanmış Twitter kullanıcısının e-posta gelen kutuları (bazı Gizmodo çalışanlarınınkiler dahil) bu hafta phishing mesajlarıyla dolup taşıyor.

Bir Gizmodo personelinin gelen kutusunda bulunan daha az inandırıcı oltalama e-postalarından birine bir örnek.

Bir Gizmodo personelinin gelen kutusunda bulunan daha az inandırıcı oltalama e-postalarından birine bir örnek.
Ekran görüntüsü: Gizmodo

Spam e-postanın ekran görüntüsü

Ve başka. Bunu sağladığı için meslektaşım Kyle Barr’a (@gizmodo.com) teşekkür ederim.
Ekran görüntüsü: Gizmodo

Yanlış bir aciliyet duygusuyla dolu bu mesajlar, büyük ölçüde hedefin bir bağlantıyı tıklamasını sağlamaya ve Twitter’ın arayüzüne benzer görünecek şekilde oluşturulmuş bir kimlik avı web sayfasına giriş bilgilerini girmeye odaklanır. Oradan, bazı şemalar, SMS yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını bile gönderir. rapor Bleeping Computer’dan.

Musk dönemi Twitter doğrulaması için söylenti oranı ayda 20 dolar olduğunda, dolandırıcılık e-postaları, aşağıda gösterildiği gibi 19,99 dolar olarak lanse etti. Teknoloji Sıkıntısı ve bilgisayar dergisi Pazartesi gününden raporlar. Şimdi, 8 doların uzlaşma olmasıyla, dolandırıcılar Bleeping Computer’ın ekran görüntülerine dayanarak fiyatlarını düşürmüş görünüyor.

Bununla birlikte, Twitter’ın yakın gelecekte doğrulanmış durum ödemeleriyle ilgili bildirimler göndermesi muhtemel olsa da, şirket bunu yazılı olarak yapmadı. Tekrar edin: Şu anda, doğrulanmış durumunuzu korumak için Twitter hesabınızda değişiklik yapmanızı isteyen e-postaların hiçbiri gerçek değil.

Şu anda, Twitter’da yalnızca yaklaşık 423.000 doğrulanmış kullanıcı var. rapor New York Times’tan. Bazıları mavi onay işaretini bir durum sembolü olarak görür ve internet nüfuzunu iletir platformda. Ancak, gazeteciler, politikacılar, hükümetler ve ünlüler için doğrulama, özelliğin 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana taklitçilere karşı bir koruma olmuştur.

Can sıkıcı olmanın yanı sıra, Musk’ın önerdiği aylık ödeme planı, bu değerli kimlik doğrulama sistemi için tehdit oluşturabilir. Musk’ın 7 Kasım’dan itibaren (ABD seçim gününden bir gün önce) abonelik mavi kontrollerini başlatmaya çalıştığı bildiriliyor. Aynı NYT raporuna göre, Twitter’ın dahili belgelerine dayanan aynı NYT raporuna göre, abonelerin “mavi onay” almak için kimliklerini gerçekten kanıtlamaları gerekmiyor.

Tesla CEO’sunun yeni sosyal medya platformundan hızla para kazanma hamlesi, 13 milyar dolar borç şirket onun satın alınması sırasında devralmak zorunda kaldı. İçinde16 yıllık tarihin tamamında, Twitter sadece karlı oldu bir çift nın-nin zamanlar2018 ve 2019’da. Ama belki Musk, 7 ay önce Twitter’ı devralmaya başlamadan önce neye bulaştığını düşünmeliydi.

Şu anda platformda doğrulanan herkes ayda 8 dolar ödemeyi seçse bile, bu yılda sadece 40,6 milyon dolar, şirketin şu anda ödemesi gereken 1 milyar doların yüzeyini zar zor çiziyor. Ve şu anda, ücretli bir mavi onay işaretine kaydolma konusundaki coşkusunu ifade etmekten çok daha fazla insan Twitter’dan kaçıyor gibi görünüyor. Bu ayın başlarında, site tarafından yapılan bir iç analiz, en aktif kullanıcılarına kanama. Musk’ın satın alımının resmi hale gelmesinden sadece bir hafta sonra, ilk olarak yaklaşık bir milyon kullanıcı siteyi terk etti. tarafından rapor edildi MIT Teknoloji İncelemesi.

Reklamcılar bile Twitter etkinliklerine geçici olarak ara vererek sitenin zaten sınırlı olan gelir akışlarını daha da tehlikeye atıyor. General Mills, General Motors, Pfizer ve diğer birçok şirket Musk’ın içerik denetleme vizyonunun nasıl göründüğünü görene kadar platformdaki reklamlarını durduruyorlar.genel-7