Perakende teknoloji şirketi Dropit, ABD’deki satış ofisini büyütmek için kullanılacak C Serisi bir yatırımda 25 milyon dolar (22.2 milyon £) topladı.

Dropit’in yazılımı perakende şirketleri tarafından çevrimiçi mağaza içi stok satmak, lokasyonları dağıtım noktalarına dönüştürmek ve “çevresel etkiyi” azaltmak için lokasyonlarına göre sipariş tedarik etmek için kullanılır.

Müşterileri arasında Harrods, Hollister, Nike, Dr. Martens, Razer, Uniqlo ve Ralph Lauren gibi markaları sayar.

Dropit CEO’su ve kurucusu Karin Cabili şunları söyledi: “Perakendenin bugün karşılaştığı en büyük baş ağrılarından bazıları, mağaza içi ve çevrimiçi envanterlerini ayrı tutan markalardan kaynaklanıyor.

“Çevrimiçi ve çevrimdışı envanterleri birleştirerek markalar, operasyon maliyetlerini azaltabilir ve çevre üzerindeki etkilerini en aza indirirken aynı zamanda nakliye sürelerini de hızlandırabilir.”

2016 yılında kurulan Dropit, İngiltere, ABD ve İsrail merkezlidir. Bugüne kadar 50 milyon dolar (44,5 milyon sterlin) topladı.

Yeni destekçi Vault Investments, C Serisine Tiga Investments, Axentia, Macy’nin eski CEO’su Terry Lundgren ve Sugarbee’den daha fazla katılımla liderlik etti.

Dropit yatırımcısı Terry Lundgren, “Perakende sektörü değişmeye devam ediyor, ancak bu, endüstrinin onlarca yıldır karşılaştığı ve bugüne kadar gerçek bir çözümü olmayan en büyük sorunlardan biri” dedi.

Lundgren ayrıca Dropit’in şirket yönetim kurulunda yer alıyor.genel-11