iPhone üreticisi Foxconn, Suudi Arabistan elektrikli araç pazarına giriyor

iPhone üreticisi Foxconn ve Suudi Arabistan‘in egemen servet fonu, elektrikli araçlar inşa etmek ve satmak için ‘Ceer’ adlı bir ortak girişim kurdu.

Ortak girişim, bileşen teknolojisini BMW araç geliştirme sürecinde kullanmak için.

Foxconn yaptığı açıklamada, bilgi-eğlence, bağlantı ve otonom sürüş teknolojileri alanlarında “bir ürün portföyüne” yol açacak araçların elektrik mimarisini geliştireceğini söyledi.

2034 yılına kadar yeni şirket, Suudi Arabistan’ın GSYİH’sine doğrudan 8 milyar dolar katkıda bulunmayı ve 150 milyon doların üzerinde doğrudan yabancı yatırım getirmeyi bekliyor.

Ayrıca Okuyun

Çin Covid karantinası Apple tedarikçisi Foxconn personel ikramiyelerini dört katına çıkardı
Çin, büyük Apple iPhone fabrikasının çevresine yeni bir karantina uyguluyor.

30.000’e kadar doğrudan ve dolaylı istihdam yaratacaktır.

“Suudi Arabistan sadece yeni bir otomotiv markası inşa etmiyor, uluslararası ve yerel yatırımları çeken, yerel yetenekler için iş fırsatları yaratan, özel sektöre olanak sağlayan ve Suudi Arabistan’ın GSYİH’sinin bir sonraki dönemde artmasına katkıda bulunan yeni bir endüstri ve ekosistemi ateşliyoruz. on yıl” dedi Taç Prens Muhammed bin Selman.

Ayrıca girişim, iklim değişikliğinin etkisini azaltmak için ülkenin karbon emisyonlarını azaltmak ve sürdürülebilirliği teşvik etmek için Vizyon 2030 girişimlerini destekleyecek.

Ceer otomobillerinin 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Genç Liu, Yönetim Kurulu Başkanı Foxconn Teknoloji Grubuelektrikli araçları ana akım haline getirmek istediklerini ve “Ceer’in Suudi Arabistan’da ve daha geniş bölgede başaracağı şey bu” dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9