Bir Bakışta:

  • Doktor Kim devirleri bitirdi 2022’de hem Chris Chibnall’ın serinin baş yönetmeni olarak hem de Jodie Whittaker’ın 13. Doktor olarak “Doktorun Gücü” sona erdirmek üç-sezon, üç-özel koşu.
  • Whittaker’ın yerine dönen yıldız David Tennantaltında Doctor’un resmi 14. enkarnasyonunu oynayacak olan benzer şekilde geri dönen showrunner Canlanan Russell T. Davies Doktor Kim 2005 yılında ve 2009 yılına kadar diziyi yönetti.
  • Tennant üç kez görünecek Kasım 2023’teki özel ürünler aynı zamana denk gelecek 60. yıl dönümü ile Doktor Kim 23 Kasım’da.
  • Dönen karakterler Donna Noble tarafından katılacak ve Wilfred Mottkimdi Catherine Tate tarafından oynanan ve Bernard Cribbins dördüncü sezonda nın-nin Doktor Kim. Neil patrick harris yeni bir kötü adam oynayacak, kalp durdurucuYasmin Finney Rose adında bir karakteri oynayacak.
  • Tennant’ın yerine geçecek Cinsel eğitimNcuti Gatwa 15. olarak Doktor. Onun Mayıs 2022’de duyuru onu ekranda Doktor’u oynayan ilk Siyah aktör yapar.
  • Gatwa başrolde olacak Doktor Kim‘ın 14. sezonu, 2024’te bir süre yayına girecek.

Neler Oluyorn içinde Doktor Kim?

SPOILER ? On Üçüncü Doktor Yenileniyor | Doktorun Gücü | Doktor Kim

Üç Doktor Kim Jodie Whittaker’ın 2022’de Doktor olarak geçirdiği son günlerde özel bölümler yayınlandı.Daleklerin Havvası” Doktor ve arkadaşları Dan’i gördü (tanıtılan olarak bilinen önceki 13. sezon Kim Doktor: Akı) ve Yaz bir zaman döngüsü paradoksunda ikonik canavarlarla yüzleşir. “Deniz Şeytanları Efsanesi”, 70’lerin klasik canavarlarını yeni bir macera için canlandırırken, “Power of the Doctor” 13. Doktor’un, sonunda ölümcül şekilde yaralandığı bir macerada Usta’ya karşı karşıya geldiğini ve yeni bir dünyaya canlanırken yoldaşlarını çağdaş Dünya’ya geri döndürdüğünü gördü. gövde.

David Tennant Neden Yeniden Doktor Oldu? 10. Doktoru David Tennant mı Oynayacak?

Whittaker, daha önce duyurulan yeni Doktor Ncuti Gatwa’ya değil, resmi 10. maçı oynayan David Tennant’a dönüştü. Zaman Lordu’nun 2005 Noelinden 2010 Yılbaşına kadar enkarnasyonu, Doktor Kim50. yıl dönümüne özel, 2013’te “The Day of the Doctor”.

Bu, o zamandan beri serideki ilk geri dönüşünü işaret ederken, Tennant olumsuzluk 10. Doktor’u oynuyorsunuz, ancak resmi 14. enkarnasyon – ikisinin de tanıdık bir form kullandıklarının farkında olun ve yeni bir varlık. Tennant’ın rolü üstlenen en popüler aktör olduğu gerçeği bir yana, onu 60. yıl dönümünde geri getirmek mantıklı, birçok nedeni var. Doktor Kim Doktor’un yenilenme sürecinin neden eski bir kimliği yeniden kullanmaya karar verdiğine dair bir fikir edinebilirsiniz, ki bunlardan daha fazlasını yapabilirsiniz. burayı oku.

Ne zaman olacak Doktor Kim 2023’te dönüş mü?

Doctor Who'nun Geleceği Hakkında Bildiğimiz Her Şey başlıklı makalenin resmi

resim: BBC

Doktor Kim Dizinin 60. yıl dönümü kutlamaları için Kasım 2023’te üç özel bölümle ekrana dönecek.

Nedir Doktor Kim60. Yıldönümüne Özel Hakkında?

Tennant’ın Doktor olarak geri dönmesinin yanı sıra, ona eski yol arkadaşları Donna Noble da katılacak. ve Wilfred MottCatherine Tate ve Bernard Cribbins tarafından canlandırıldı (aktörün oyundan önceki son rolü Temmuz 2022’de vefatı) içinde Doktor Kimdördüncü sezon. Donna, 10’una kadar hafızasının silinmesine ihtiyaç duymasına neden olan bir maceranın ardından diziden normal bir karakter olarak ayrıldı. Doktor, aklı büyük bir zarar görmesin diye onunla birlikte geçirdiği zamanı unutuyor, bu yüzden Donna’nın hikayeye nasıl dahil olacağı henüz belli değil.

Doktor ve Donna, Neil Patrick Harris’in canlandırdığı gizemli yeni bir düşmanla karşı karşıya gelecek ve özel bölümlerde Yasmin Finney’in Rose adlı yeni bir karakter olarak yer alacaklar. başka ünlü gül Doktor KimBillie Piper’ın Rose Tyler’ı da görülmeye devam ediyor.

Fragman var mıveya Doktor Kim60. Yıldönümü?

2023’e Dönen Doktor… | Doktor Kim

Evet! “The Power of the Doctor”ın sonunda prömiyer yaptı ve siz yukarıda izle.

Ncuti Gatwa Ne Zaman Doktor Olacak?

Gatwa, fragmanda kısaca görülüyor: Doktor Kim60. yıl dönümü dolayısıyla muhtemelen yeni Doktorların, öncekilerin son bölümlerinin son anlarında ortaya çıkıp 15. Doktor olma geleneğini takip edecek. BBC, Gatwa’nın 2023’te “şenlik sezonunda” ilk Doktor olarak görüneceğini ve bundan sonra dizinin yeni sezonunda tam zamanlı olarak görev alacağını duyurdu.

Orada bir Doktor Kim Sezon 14 Yayın Tarihi?

14. sezon için güncel bir çıkış tarihi yok. Doktor Kimancak 2024’te bir süre yayınlanması bekleniyor.

Nerede Doktor Kim ABD ve İngiltere’de Akış mı?

Doctor Who'nun Geleceği Hakkında Bildiğimiz Her Şey başlıklı makalenin resmi

resim: BBC

Şu anda, canlanan dizinin ilk 13 sezonu Doktor Kim üzerinde yayın yapıyor BBC iPlayer Birleşik Krallık’ta, ABD’de ise yeniden canlanan diziler yalnızca HBO Maks.. Her iki ülkede de dizinin klasik döneminden bölümler şu adresten edinilebilir: İngiliz kutusu.

Bu, 2023’te, en azından ABD’de değişecek. BBC ve Disney, yeni bir anlaşmanın parçası olarak, Doktor Kim akış yapacak yalnızca dünya çapında Disney+’da, BBC iPlayer ve BBC One’da yayınlanmaya devam edeceği İngiltere ve İrlanda hariç. Bunun etkileyip etkilemeyeceği şu anda bilinmiyor Doktor Kim‘ın şu anda ABD’de yayınlandığı BBC America’daki yeri.

Disney’in Ortak Sahibi Olur mu Doktor Kim Şimdi?

İngiliz gazetesinden BBC/Disney duyurusunun ardından bir haber to Telgraf Anlaşmanın da göreceğini iddia etti Disney finansmana katkıda bulunuyor dizinin yaratıcı ekibi yine de dizinin kontrolünü elinde tutacak olsa da, anlaşma Disney’in dizinin yaratıcı kararlarında bir miktar söz sahibi olmasına ve ayrıca yetenek veya “sinematik prodüksiyona erişime” izin verecek. BBC’nin gösteri için ayırdığı bütçe nedeniyle daha önce erişilemeyen anlar”.

Ancak bunların hiçbiri BBC tarafından doğrulanmadı. Duyuru kesinlikle Disney’in satın almasına odaklandı. Doktor Kim‘in yayın hakları ve herhangi bir ortak kuruluştan bahsetmedi. Dizinin yeni dönemini, BBC için eski yapımcı tarafından yaratılan Bad Wolf Studios oluşturacak. Doktor Kim yapımcı Julie Gardner ve stüdyonun Bad Wolf’un çoğunluk hissesini almasından sonra, şimdi Sony Pictures Television’a ait olan eski BBC Kurgu Denetleyicisi Jane Tranter Aralık 2021’de. Dizi daha önce doğrudan BBC Studios tarafından yapılmıştı.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret,
Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7