Yulu, 1 lakh EV'nin dağıtımına, pil şarjına ve altyapının değiştirilmesine yatırım yapmayı planlıyor

Paylaşılan elektrikli hareketlilik oyuncusu Yulu Çarşamba günü, 1 lakh elektrikli araç dağıtmak ve operasyonel hale getirmek için 1.200 crore Rs yatırım yapacağını söyledi Pil doldurma ve altyapı takası Karnataka önümüzdeki beş yıl içinde. Yulu yaptığı açıklamada, şirketin bu amaçla Karnataka hükümetiyle bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladığını ve ürün inovasyonu, yeni teknoloji ve sürdürülebilir operasyonlara yapılan yatırımları da kapsayacağını söyledi.

Ayrıca Yulu, değer zinciri faaliyetlerinde yaklaşık 7.000 doğrudan iş yaratacak ve son teknoloji araç tasarımlarını tasarlamak ve optimize etmek için bir ‘mükemmellik merkezi’ oluşturacak. IoT’ler ve EV şarj ekipmanı.

Ayrıca Okuyun

LG Energy, güçlü EV pil talebinden kâr elde etmek için sallanıyor
Bu EV girişiminin Oklahoma'da pil üretim tesisi kurma planları var

Yulu’nun kurucu ortağı R K Misra şirketin, hareketli bir EV ekosistemini teşvik eden politikaları formüle etmeye yardımcı olmak için politika yapıcılar ve devlet daireleriyle yakın çalıştığını söyledi.

“Bu MoU, bu ortaklıkta ileriye doğru bir adımdır ve ayrıca Karnataka’nın elektrikli araç Hindistan’da üretim, Ar-Ge ve dağıtım merkezi” diye ekledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9