Yerli mikroblog platformu Koo, uygulaması için toplam indirmenin 50 milyonu (5 crore) geçtiğini duyurdu. Platform, Twitter da dahil olmak üzere mevcut diğer mikroblog seçeneklerine bir alternatif olmak amacıyla 2020’nin başlarında başlatıldı.

Hintlilerin kendilerini çevrimiçi olarak ana dillerinde ifade etmelerini sağlayan çok dilli, mikro blog platformudur.

Şu anda Koo, Hintçe, Marathi, Gujarati, Punjabi, Kannada, Tamil, Telugu, Assamese, Bengalce ve İngilizce dahil olmak üzere 10 dilde mevcuttur.

Koo yaptığı açıklamada, platformun özellikle bu yılın Ocak ayından bu yana kullanıcılarda, harcanan sürede ve katılımda büyük bir artış gördüğünü söyledi.

Aprameya Radhakrishna, “50 milyon indirme sınırını aştığımız için çok heyecanlıyız. Bu, Hindistan’da bir ilk olan ürün zihniyetiyle oluşturulmuş çok dilli bir sosyal ağ talebini doğruluyor, dil konuşan Hintlileri günlük düşünce paylaşımına sorunsuz bir şekilde dahil ediyor.” Koo App CEO’su ve Kurucu Ortağı yaptığı açıklamada.

Aprameya, “Hızlı büyümemiz ve benimsenmemiz, bir milyar Hintlinin karşılaştığı bir sorunu çözdüğümüzün bir kanıtıdır.”

Ayrıca, Hindistan’daki 80 crore internet kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, CEO, daha fazla büyüme için büyük bir potansiyel olduğunu söyledi.

“Daha fazla büyüme için büyük bir potansiyel var. Ülkede, çoğunluğu kendilerini ana dillerinde ifade etmek isteyen yaklaşık 80 crore İnternet kullanıcısı var. Düşünce paylaşımları kapalı gruplar ve bilinen kişilerle sınırlıdır ve kendilerini ifade edemezler. açık İnternet’te özgürce bulunun ve keşfedilin.”

Koo, ilerlemeye devam ederken, teknolojiye yatırım yapmaya ve platformu, Hindistan’da ve dünyanın her yerinde anadili konuşan kullanıcılar için dijital bağımsızlığı daha da ilerletmek için kullanıcı odaklı bir zihniyetle oluşturmaya devam edecek, dedi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8