eğer düşünürsen Galaxy Z Fold 4 harika (çünkü tamamen öyle) ve Z Flip 4 kendi başına oldukça iyi (ki bu da inkar edilemez bir şekilde doğrudur), büyük ihtimalle Z Fold 5 ve Z Flip 5’in gelecek yıl masaya getireceklerine kesinlikle bayılacaksınız… eğer Samsung tüm çabalarında başarılı olursa.

Süre TheElec’ten son rapor Kore’de, Samsung’un katlanabilir geliştirme planlarına aşina olan iç kaynaklara dayanarak, gelecekteki herhangi bir cihazdan ismin bahsetmiyor, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisinin bir dizi potansiyel olarak oyun değiştiren teknoloji ve özelliği dahil etmek için çok çalışacağını varsaymak güvenli geliyor. 2023’ün Galaxy Z Fold 5’ine.
Şirketin bu yılki Z Fold 4 sürümü için zamanında yapmaya çalıştığı bazı şeyler de Z Fold 5 ile piyasaya çıkmayabilir, ancak en azından birkaç büyük yükseltmenin önümüzdeki sonbaharda gerçekleşme şansı var.

Hayallerinizdeki katlanabilir cihaz muhtemelen ufukta o kadar da uzakta değil

Galaxy Note fişini çektikten (büyük olasılıkla iyi için) ve S Pen’i isteğe bağlı olmayan hale getirdikten sonra Galaxy S22 Ultra’nın yoldaşı olan Samsung, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en gelişmiş katlanabilirlerinin tasarımına bir ekran kalemi silosu eklemeyi hedefliyor… sonunda.

Galaxy Z Fold 4’ün “başlangıçta” özel bir S Pen yuvası (ve tabii ki standart olarak kalemin kendisi) içermesi amaçlandığından, devamının bu değişikliği gerçekleştirmesi son derece muhtemel. Bariz sorun, herhangi bir ekstra bileşenin veya yerleşik aksesuarın, bir mobil cihaza ağırlık katması veya en azından toplam ağırlığı artırmadan pil kapasitesini korumayı (bırakın geliştirmeyi) inanılmaz derecede zorlaştırmasının garanti edilmesidir.

Samsung, yeni nesil katlanabilirlerinin hem ağırlığını hem de kalınlığını azaltmak istiyor; bu, “belirlenmiş” bir S Pen yuvası da boru hattındaysa mümkün olmayabilir.
Kesinlikle mümkün olan şey, arka taraftaki 50 + 10 + 12MP üçlü atıcı sistemine kıyasla Galaxy Z Fold 5’e “daha üst düzey kamera modülleri” yerleştirmek. 12 + 12 + 12MP arkaya bakan kameralara göre sağlam bir gelişme olan Z Fold 4 Z Katlama 3.
Bir kez daha, bugünün raporu herhangi bir ayrıntıya girmiyor, ancak büyük hayaller kurmayı sevdiğimiz için, Samsung’un iddialı planı (en azından şimdilik) aynı potansiyel olarak nefes kesici Her ikisinde de 200MP birincil snapper Galaxy S23 Ultra ve Z Fold 5. Şimdi böyle bir şey kesinlikle katlanabilirlerin ana akıma girmesine yardımcı olabilir!

Önümüzdeki büyük pazar büyümesi

Ana akım teknoloji sahnesinden bahsetmişken, katlanabilirlerin şu anda toplam akıllı telefon pazarının mikroskobik yüzde 1’ini oluşturduğunu, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde rakipsiz bir hızla büyümeye devam etmesi beklenen bir rakam olduğunu belirtmek ilginç.

Mevcut kullanıcıların “yüksek memnuniyet” seviyeleri göstermesi ve giderek daha fazla insanın yeni başlayan segmente katılmak istemesiyle, Samsung’un bir rekabeti pekiştirme misyonunda korkacak tek bir rakibi var. küresel pazarın erken egemenliğini kırmak.
Huawei, Xiaomi veya Motorola yerine Apple’dan bahsediyoruz; ilk katlanabilir iPhone hala birkaç yıl uzakta, çaylak iPad Fold, 2024’te bir noktada gün ışığını görme olasılığı.

Bu, kısa (hatta uzun) vadede Galaxy Z Fold ve Z Flip telefon serilerinin geniş ölçekli popülaritesi için büyük bir tehdit gibi görünmüyor ve bu da Samsung’un yüzde 80’lik CAGR’den yararlanma konusunda iyimser kalmasını sağlıyor. En az 2025 yılına kadar genel katlanabilir segmentin bileşik yıllık büyüme oranı). gemi yükü önümüzdeki üç yıl içinde (ve muhtemelen ötesinde) katlanabilirlerin sayısı.telefon-1