mavi bir kılıç tutan dooku

Genç Kont Dooku Jedi Masalları.
resim: Lucasfilm

eğer sen bir Yıldız Savaşları fan, efsanevi seslendirme sanatçısı Corey Burton ile konuşmak biraz korkutucu olabilir. Sonuçta, üzerinde Klon SavaşlarıBurton sesiydi kötü Sith Lordu Kont Dooku’nun yanı sıra kısır ödül avcısı Cad Bane. Her iki karakter de karanlık bir sokakta tanışmak isteyeceğiniz biri değil. (Ya da bu konuda parlak sokak.) Bu yıl, Burton her iki rolü de büyük bir etkiyle yeniden canlandırdı: bela için Boba Fett’in Kitabı, ve şimdi Dooku Yıldız Savaşları: Jedi Masalları. io9 onunla ikincisi hakkında konuştu.

İçinde Dooku’nun üç bölümlük arkıönce karakterin tamamen yeni bir versiyonunu görüyoruz: a Qui-Gon Jinn adında genç bir çırak ile genç, kahraman Jedi Ustası, zaten bildiğimiz hikayeden yıllar önce. İkinci bölümde, Dooku bir zamanlar-sevgili Jedi Düzeni, ve sonunda, onun tamamen Karanlık Tarafa döndüğünü ve Dooku’yu Klonların Saldırısı ve daha da önemlisi, Klon SavaşlarıBurton sesi sağladı.

Geçen hafta Burton ile konuşan io9, oyuncu telefonla ilgili çağrıyı aldığında bunu duyunca şaşırdı. Jedi hikayeleri, ilk içgüdüsü Dooku’sunu değiştirmek oldu. “Benim düşüncem, onu genç bir tür Michael York, genç bir Shakespeare tipi gibi yapalım” dedi. “İleriye dönük, hırslı ama bilirsiniz, pozitif ruhlu. Ve böylece genç, parlak bir versiyon yapmayı düşündüm. Bir nevi onun yeni bir versiyonu.”

Burton, kayıt başladıktan sonra, genç Dooku için seçiminin dizi yazarı ve yaratıcısı Dave Filoni’nin aklındaki şey olmadığını bilmiyordu. Burton, “Başladım ve ‘Ah, peki, onu böyle genç oynamaya ne dersin?’ dedim. “Ve gösterdim. O, ‘Oh, hayır, hayır, hayır, sadece Dooku’ydu. Sesimiz genç yetişkinlikten bu yana pek değişmiyor. Sadece karakteri oyna.”

iki jedi dövüşü

Dooku ve çırağı Qui-Gon Jinn.
resim: Lucasfilm

Bu yön, medyanın emektarı olan Burton tarafından iyiydi, onun aksine. Jedi Masalları başrol oyuncusu Ashley Ecksteinkendini fazla kaptırmayı sevmez Yıldız Savaşları bilgi “Performans yaptığımda ve özellikle böyle çok özel bir şeyle, hepsi gizli. spoiler yok [and] Ben de kendim için şımartmaktan hoşlanmıyorum” dedi Burton. “Karakterin içinde olduğu anda olmayı seviyorum. O yüzden karakterin belirli sahneler çerçevesinde bildiklerinden başka bir şey bilmekten hoşlanmıyorum. Obi’yi bilirsem bunun beni etkilemesini istemem.Wan ve Anakin ve bir şeyler planlıyorlar.”

Yaptığı şey, büyük ölçüde Filoni’ye ve etrafındaki ekibe güvenmek. Burton, “Çok yalnızım,” dedi. “Performansımı yaparken o karakterin derisinin içindeyim. Fazla bir şey düşünmüyorum. Ve yine, kulağımda ve kafamda Dave ile, onun aracılığıyla, yazarın aklındakilerle olabildiğince yakın ilişki kurmaya çalışıyorum. Ve birlikte bunu başardığımızı düşünüyorum.”

Burton, Dooku’nun geçmişine bakmamayı veya bağlantılarını düşünmemeyi tercih etse de, Klonların Saldırısı, gösteriden heyecan duyuyor ve uzun yıllardır seslendirdiği bir karakteri genişletme şansının tadını çıkarıyor. “Bir zanaatkar, bir zanaat işçisi olmaktan gurur duyuyorum. Ve her karakter ve her yapım bu ekip işidir” dedi. “Dave, usta bir hikaye anlatıcısıdır. Ve buna hizmet ederken, umarım bunu mikrofona getiriyorum. Ve hepsi birbirine uyuyor ve gerçekten özel bir şey oluşturuyor. Parçalarının toplamından daha büyük bir şey.”

Yıldız Savaşları: Jedi Masalları şimdi oDisney+


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret,
Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7