Snap ve Amazon Modası ortaklık kuruyorlar Snapchat kullanıcılarına artırılmış gerçeklik filtreleri kullanarak markalı gözlük ve güneş gözlüklerini deneme olanağı sağlamak.

Snapchat’in 363 milyon günlük aktif kullanıcısı artık uygulamaların AR özelliği aracılığıyla Maui Jim, Persol, Oakley ve Costa Del Mar gibi binlerce gözlük, gözlük ve güneş gözlüğüne erişebiliyor. AR lensler sadece gözlükleri kaplamakla kalmaz: bazı durumlarda, Oakley’nin kayak güneş gözlüğü serisi için örme şapkalar ve buzlu zeminler gibi temalı aksesuarlar eklenir.

AR'de bir çift Kayak güneş gözlüğü deneyen bir adamın, sarı bir nefret ve ayaz zemin ile bir gif.

Alışveriş deneyimindeki bazı filtreler, şapkalar, kirpikler ve temalı arka planlar gibi ek katmanlar içerir.
Resim: Yapış

Snapchat kullanıcıları yeniyi bulabilir Amazon AR alışveriş lensleri üzerinde @amazonfashion Snapchat uygulamasında herkese açık profil. Müşteriler beğendikleri bir stil bulduğunda, ürün ekranda görüntülenen bir bağlantı aracılığıyla Amazon Fashion mağazasından satın alınabilir.

Gözlük, hem Snap hem de Amazon’un “gelecekte ek sektörlere genişlemeyi” planladığı ortaklık için ilk Sanal Deneme deneyimi ve alışveriş lensi kategorisidir. Diğer markalar daha önce Snapchat Lenslerini kullanarak benzer sanal alışveriş deneyimleri oluşturmuş olsalar da: MAC kozmetik, ulta güzellikve Puma. Snap, 250 milyon kullanıcısını söylüyor AR lensleriyle 5 milyardan fazla kez nişanlandı Geçen yılda.genel-2