Ne bilmek istiyorsun

  • Embracer Group, 2022’de daha önce 300 milyon dolara Square Enix’ten Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal olmak üzere üç stüdyo satın aldı.
  • Otomo olarak yeniden adlandırılan Square Enix Montreal’in kapatıldığı bildiriliyor.
  • Eidos Montreal’in yaklaşmakta olan Fable oyununda Xbox ve Playground Games’e yardımcı olacağı bildiriliyor.

Embracer Group kısa süre önce Square Enix’ten üç stüdyo satın aldı, ancak şu anda bunlardan birini kapatıyor, bir diğeri ise Xbox Game Studios’un yakında çıkacak bir oyununa yardımcı olacak.

Bu bir rapora göre Bloomberg (yeni sekmede açılır)Bu, Embracer Group’un daha önce Square Enix Montreal olarak bilinen bir stüdyo olan Otomo’yu kapattığını gösteriyor. Square Enix altında, bu ekip öncelikle mobil oyunlar üzerinde çalıştı ve Lara Croft GO ve Hitman GO gibi oyunlar geliştirdi.

Square Enix Montreal, Embracer Group tarafından – batıdaki diğer Square Enix stüdyoları Crystal Dynamics ve Eidos Montreal ile birlikte – 2022’de 300 milyon dolara satın alındı; bu, Tomb Raider ve Legacy of Kain gibi batı Square Enix IP’yi de içeren bir anlaşmaydı. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Square Enix Montreal, Otomo olarak yeniden adlandırıldı. Satın alma, üç stüdyonun tamamında yaklaşık 1100 geliştiriciye ulaştı ve bunların bir kısmı şimdi işlerini kaybedecek.

(İmaj kredisi: Kucaklayıcı Grubu)

İlginç bir şekilde, Bloomberg’in raporu Otomo’da çalışan bazı çalışanların Eidos Montreal’e transfer edileceğini de gösteriyor. İkinci stüdyo aynı zamanda, bir isimsiz proje iptal edilerek ve bir diğeri de genel kapsamı daraltılarak, maliyet tasarrufu çabalarına tabidir.



genel-20