Gişe berbat, enflasyon yükseldi ve bir durgunluk yaklaşırken, ekonomik beklentiler zayıf görünüyor. Ancak bu yılki Amerikan Film Pazarı’ndaki tekliflerin genişliğine ve derinliğine bakılırsa, bağımsız film sektörü hâlâ kaba bir sağlık durumunda. Cannes’daki güçlü satışlar ve Toronto’daki düzgün iş, üreticilere ve satış şirketlerine, AFM 2022’nin endüstrinin umutsuzca ihtiyaç duyduğu pandemi sonrası yeniden başlatma olabileceğini umuyor.

Bu hafta Santa Monica’ya akın eden küresel alıcılar, çek defterlerini çekmeye ikna etmek için büyük ve küçük, ana akım ve niş projelerden oluşan bir seçki ile kesinlikle seçim yapmakta zorlanmayacaklar.

Centilmence Harp Bakanlığı

YILDIZLAR Henry Cavill, Eiza Gonzalez
BUZZ 800 pound. Bu yılın AFM paketleri arasında goril, başlangıçta Paramount’ta geliştirilmekte olan bu 2. Dünya Savaşı aksiyon casus gerilim filmi, bağımsız filmlere geri döndü ve muhtemelen erken kapılacak. Sherlock Holmes ve Beyler yönetmen Guy Ritchie, filmin ayrıştırılmasını yönetecek Süpermen yıldız Cavill ve bebek sürücüile González Top Gun: Maverick’s Jerry Burckheimer üretiyor. Gerçek olaylara dayanan film, Winston Churchill ve James Bond yazarı Ian Fleming tarafından Nazilerle savaşmak için alışılmadık ve “centilmence olmayan” yöntemler kullanan ve modern Black Ops birimlerinin doğmasına yardımcı olan gizli bir ekibin maceralarını izliyor.
SATIŞ Kara Ayı Uluslararası

Paket

YILDIZLAR Florence Pugh, Alexander Skarsgård
BUZZ Red-hot ile yeni bir proje Endişelenme Sevgilim ve Kumul: İkinci Kısım yıldızın dünya çapında alıcılar çekeceği kesin. Skarsgård’ın ilk uzun metrajlı filminde de yöneteceği bu psikolojik gerilim, nesli tükenmek üzere olan bir kurt türünü belgelemek için Alaska’nın vahşi doğalarına giden bir grup film yapımcısını konu alıyor. Ancak ekip bir ödül töreninde tekrar bir araya getirildiğinde, ölümcül bir gerçek, çalışmalarını ortaya çıkarmakla tehdit ediyor.
SATIŞ Gaziler, CAA Medya Fransa, 30 Batı

Soğuk Kopya

YILDIZLAR Bel Powley, Tracee Ellis Ross, Jacob Tremblay
BUZZ Hem yerel hem de uluslararası alıcılar, bağımsız bir Powley kadrosunun yer aldığı bu psikolojik gerilim filmine gidebilirler (Staten Adası Kralı) ve Tremblay (Oda) yanında Siyahımsı yıldız Ross. Roxine Helberg’in ilk uzun metrajlı filmi, genç bir yayın gazeteciliği öğrencisinin (Powley) etkili akıl hocasının (Ross) onayını kazanmaya çalışmasını konu alıyor.
SATIŞ 30West, UTA Bağımsız Film Grubu

Soğutucu

YILDIZ Dave Bautista
BUZZ Bu kitabına göre aksiyon gerilim filmi, ilk önce bir yayıncı veya stüdyo tarafından kapılmazsa, herhangi bir ana dağıtımcının kadrosuna kolayca sığar. Her zaman güvenilir Bautista, çalıntı, uyuşturucu dolu bir kasayı geri almak için 36 saatlik bir yolculuğa çıkmak zorunda kalan, ayrı yaşadığı ailesiyle uzlaşmaya çalışan bir South Beach fedaisi olarak rol alıyor. Drew Pearce (Otel Artemis) kendi senaryosunu yönetecek.
SATIŞ FilmUlus

Ölüler Zarar Vermez

YILDIZLAR Viggo Mortensen, Vicky Krieps
BUZZ COVID dönemi sinema perdeleri, Mortensen’in ilk yönetmenlik denemesi anlamına geliyordu. düşme (2020) sadece kritik bir başarı olarak kaldı, ancak sanat evi alıcıları, Yüzüklerin Efendisi yıldızının Batı türünde elini denediği ikinci sınıf çabasını görmek için istekli olacaklar. Corsage ve Yaşlı aktris Krieps, Danimarkalı göçmen Holger Olsen (Mortensen) ile ilişkisi, çift İç Savaş nedeniyle ayrıldıktan ve Vivienne kendi başına kalmaya bırakıldıktan sonra teste tabi tutulan, son derece bağımsız Fransız Kanadalı Vivienne Le Coudy’yi canlandırıyor.
SATIŞ HanWay Filmleri

nar

YILDIZ Hilary Kuğu
BUZZ Güçlü uluslararası potansiyele sahip bir başka yıldız odaklı aksiyon oyunu, bu karakter odaklı gerilim filmidir. Transpeco’lar İki kez Oscar kazanan Swank’ı Latin Amerika’daki düşman toprakların derinliklerinde vurulan bir pilotu oynarken gören ve onu kurtarmak için ABD Savunma Bakanlığı’nın NAR (Konvansiyonel Olmayan Destekli Kurtarma) programına güvenmek zorunda olan yönetmen Greg Kwedar. Alıcılar, aksiyon ustası Peter Berg’in (Yalnız kurtulan, derin su ufku) yapımcıları arasındadır.
SATIŞ WME Uluslararası

aptal para

YILDIZLAR Shailene Woodley, Paul Dano, Seth Rogen, Pete Davidson
BUZZ Bir sonrakini arayan bağımsız alıcılar Büyük şort A listesindeki bir oyuncu kadrosu ve bir Wall Street David vs. Goliath hikayesi de içeren bu dramayı satın alabilir. Kurgusal olmayan The Antisocial Network adlı kitaba dayanan film, 2021’de bir grup özel yatırımcı ve internet trolünün Wall Street’teki en büyük hedge fonlarını satın almasıyla dünyayı büyüleyen borsa draması GameStop kısa sıkışma olaylarının izini sürüyor. neredeyse unutulmuş video oyun zinciri.
SATIŞ Black Bear International/UTA Bağımsız Film Grubu

Ada

YILDIZLAR Joaquin Phoenix, Rooney Mara
BUZZ Filmin yönetmeni Pawel Pawlikowski’den gerçek olaylara dayanan bu gerilim filmi. Soğuk SavaşPhoenix ve Mara, 1930’larda ıssız bir adada kendi özel cennetlerine kaçan, ancak lüks bir otel inşa etme planlarıyla kendini beğenmiş bir kontes ortaya çıktığında planlarının bozulduğunu bulan çekici bir Amerikalı çifti canlandırıyor. Oyuncu kadrosu ve Pawlikowski’nin Oscar kazananı olması, bu dramayı sahip olunması gereken statüye yükseltmeli.
SATIŞ WME Bağımsız, FilmNation

özlem

YILDIZ Richard Gere
BUZZ Savi Gabizon’un 2017 Venedik Film Festivali seyirci ödülü kazananının İngilizce yeniden çevrimi olan bu drama, bağımsız dağıtımcıların sinemalara geri dönmeye çok hevesli olduğu anlaşılması zor yetişkin sanat evi izleyicilerini hedefliyor. Gere, sahip olduğunu asla bilmediği yetişkin bir oğlunun babası olduğunu öğrendiğinde, yaşam seçimlerini değerlendirmek zorunda kalan orta yaşlı bir bekar oynuyor.
SATIŞ Çözüm

Maria Callas

YILDIZ Angelina Jolie
BUZZ Jackie’nin bu yeni melodramatik biyografik filminin ardından dünya çapındaki özel distribütörler yaygara koparacak. Spencer yönetmen Pablo Larraín – özellikle Jolie’nin efsanevi Yunan opera şarkıcısını oynaması ve senaryoyu yönetmenin sağladığı senaryo ile. Spencer yazar Steven Knight.
SATIŞ Fremantle

Neponset Çemberi

YILDIZLAR Guy Pearce, Jeffrey Dean Morgan
BUZZ Pauline Chan tarafından yönetilen, bir polisin bir seri katili takip etmek için gözden düşmüş ortağıyla bir araya gelmesini konu alan bu Boston merkezli gerilim filmi, özellikle Pearce ve Morgan’ın ilk işbirliklerinde hayranlarının cazibesi göz önüne alındığında, her tarafında yan gelirlere sahip.
SATIŞ Değişim

Şimdi Beni Görüyorsun 3

YILDIZLAR Jesse Eisenberg, Woody Harrelson
BUZZ Eisenberg ve Harrelson’ın hırsız illüzyonistleri olarak yer aldığı, hit “sihirli soygun” serisinin uzun süredir geliştirilmekte olan üçüncü bölümü, resmen Zehir ve keşfedilmemiş yönetmen Ruben Fleischer yönetiyor. İlk iki film – 2013 ve 2016’dan – dünya çapında 680 milyon dolardan fazla hasılat elde etti, bu nedenle küresel dağıtımcılar sihrin hala orada olup olmadığını görmek için sabırsızlanıyorlar.
SATIŞ aslan kapısı

Radley’ler

YILDIZ Damian Lewis
BUZZ İkiz vampirleri oynayan Lewis (“tamamen havalı ve seksi olan” biri de dahil) Euros Lyn’den (Netflix’s) bu kara komedi için büyük bir çekiliş. kalp durdurucular), Matt Haig’in kana susamış bir sırrı saklayan sıradan bir aile hakkındaki romanına dayanan ve Brit komedi efsanesi Jo Brand tarafından yazılmış.
SATIŞ Köşe Filmleri

Sadece Düşman Olabiliriz

BUZZ Rusya’nın 24 Şubat işgalinden ve devam eden savaşın başlamasından bu yana Ukrayna’dan veya Ukrayna hakkında filmlere olan talep arttı. Bu planlı drama, Peter Pomerantsev’in makalesinin bir uyarlaması. Atlantik Okyanusu Rus askerleriyle birlikte bir sığınakta yaşamaya zorlanan Ukraynalı bir aile hakkında, Ukraynalı yazar/yönetmen Myroslav Slaboshpytskyi’nin ödüllü kombinasyonuyla övünüyor (Kabile) almak ve yapımcı Alexander Rodnyansky (Leviathan, fasulye direği).
SATIŞ Anonim İçerik, CAA Media Finance

mısır tarlasında palyaço

BUZZ Temple Hill Entertainment, korku filmi yapımcıları Gülümsemekbu YA slasher gerilim filminin satışlarını korkutacağı kesin, Tucker ve Dale Vs. Fenalık Yönetmen Eli Craig, Adam Cesare’nin aynı adlı romanından uyarlandı. Önerme: Bir orta batı kasabasının maskotu olan Palyaço Frendo, yerel “asi gençleri” birer birer öldürmeye başlar, her yerinde imtiyaz yazılıdır. Cesare zaten bir devam filmi yayınladı, Bir Mısır Tarlasında Palyaço II: Frendo Livesve üçüncü bir taksit işlerinde.
SATIŞ Kahraman Resimleri

sakra

YILDIZ Donnie Yen
BUZZ Çin çok fazla satın almıyor olabilir, ancak hala satıyor ve Yen tarafından yönetilen ve Hong Kong’lu hit yapımcı Wong Jing tarafından üretilen bu büyük bütçeli aksiyon filmi (vay hu, Şişman Ejderha girin), Yen’in yerleşik hayran kitlesi ve VOD ve satıştan elde edilen yan gelir vaadi göz önüne alındığında, bir tür eğilimi olan alıcılar için kesin bir şey gibi görünüyor. Film, en çok satan wuxia romanının bir uyarlamasıdır. Yarı Tanrılar ve Yarı Şeytanlarbir dövüş sanatları kurgu klasiği olarak kabul edilir.
SATIŞ Artı Eğlence Sınırlı

Sessiz Saat

YILDIZ Joel Kinnaman
BUZZ Ana dağıtımcılara ve yan alıcılara bolca hitap edecek dürüst bir aksiyon oyuncusu olan bu Boston merkezli suç draması, Kinnaman’ın bir kazadan sonra işitme engelli kalan eski bir polis dedektifini oynadığını görecek. Şimdi polis için tercüman olarak çalışıyor, sağır bir cinayet tanığını ortadan kaldırmaya çalışan bir rüşvetçi polis ekibiyle karşı karşıya.
SATIŞ AGC Stüdyoları

Suyun içinde bir şey

YILDIZLAR Hiftu Quasem, Lauren Lyle, Natalie Mitson, Nicole Rieko Setsuko, Ellouise Shakespeare-Hart
BUZZ Kadın odaklı bir Açık su/47 Metre Aşağı-tarzı hayatta kalma hikayesi – beş kız arkadaş, tatilde yüzerken bir köpekbalığı saldırısını tetiklediğinde rüya gibi bir düğünden açık deniz kabusuna dönüşür – ilk uzun metrajlı filmi Adalet Ligi ve Yıldız Savaşları: Bölüm VII sanat yönetmeni Hayley Easton Street, en tutarlı bağımsız sanatçı olan düşük bütçeli, yüksek konseptli korku türünü sunmayı vaat ediyor.
SATIŞ StüdyoKanal

Örümcek ve Jessie

YILDIZLAR Mckenna Grace, Jojo Regina
BUZZ Grace ve Regina bu dramayı, koruyucu aile sistemine dahil edilmekten kaçınmak için annelerinin ölümcül aşırı dozunu örtbas etmeye çalışan iki huysuz kız kardeş olarak sabitliyor. Yerli drama zor bir satış olabilir, ancak buradaki yetenek – Grace, Emmy adaylığından yeni çıktı. Damızlık Kızın Öyküsüve Regina, Sony’nin yaz uyku tulumuyla ilk çıkışında göz kamaştırdı Crawdads’ın Şarkı Söylediği Yer – alıcılara bir kazananları olduğuna dair güvence vermeli.
SATIŞ WME Bağımsız

genç kral

YILDIZLAR Michael Shannon, Kiersey Clemons, Barbie Ferreira
BUZZ Nadir görülen bir şey olan bu komedi draması, babasıyla yeniden bağlantı kurmak ve ilk performansını sergilemek için Las Vegas’a gelen bir yıldızın peşinden sürüklenme kralı dünyasına girecek. Larin Sullivan’ın yönettiği proje için Grammy adayı müzisyen Justin Tranter orijinal müzikler yaratacak.
SATIŞ Bay Smith, WME Bağımsız

Bu hikaye ilk olarak The Hollywood Reporter’ın American Film Market’teki 1 Kasım tarihli günlük sayısında yayınlandı.sinema-2