Snapchat, Spotlight ödül fonu aracılığıyla içerik oluşturuculara ödeme şeklini değiştirdi. TechCrunch’a konuşan konuya aşina bir kaynak, Snapchat’in TikTok klonu Spotlight’ı kullanan içerik oluşturuculara artık yılda milyonlarca ödenecek. İş İçeriği değişikliği ilk bildiren kişi oldu.

Bu, Snapchat’in ödemeyi ikinci kez azalttığına işaret ediyor. 2021’de şirket, içerik oluşturuculara haftada milyonlarca ödül verdi. günde 1 milyon dolar 2020’de.

Snapchat miktarı düşürürken, kaynak TechCrunch’a daha fazla pazarda daha fazla içerik oluşturucuya ödeme yaptığını belirtti. Spotlight başına minimum ödemenin 250$’da kalacağını da unutmamak gerekir. Geçen yıl Snapchat, 12.000’den fazla içerik oluşturucuya 250 milyon dolar ödedi.

Ayrıca Snapchat yaratıcılarının, Creator Marketplace, Sound Creator Fund, siyah yaratıcılar için hızlandırıcı programı, Spotlight Challenges ve uygulama içi hediye. Uygulama, Şubat ayında Snap Stars için Snapchat hikayelerindeki reklamlarda gelir paylaşımını test etti.

Snapchat yakın zamanda duyuruldu Cadılar Bayramı için 12 Spotlight Mücadelesinde toplam 100.000$ ödül veriyor.

Spotlight için fon harcamalarını düşürme hareketi, büyük olasılıkla karı artırmanın ve gelirinden daha az harcamanın başka bir yolu olarak yapıldı. Bu yılın başlarında CEO Evan Spiegel, Snapchat’in Spotlight’ta reklamları test ettiğini duyurdu. Ağustos ayında Snapchat, işgücünü %20 oranında küçültmüştü.

Geçen hafta Snapchat, analistlerin gelirle ilgili beklentilerini kaçırarak 3. çeyrek sonuçlarını bildirdi. Şirket hala nispeten iyi bir performans sergiledi ve çeyrek için %6 artışla 1,13 milyar dolar kazandı. Ancak Snapchat’in net zararı 360 milyon dolara yükseldi.

Daha olumlu bir kayda göre şirket, Spotlight’ın bu çeyrekte iyi performans gösterdiğini ve içeriği izlemek için harcanan toplam süreyi artırmaya yardımcı olduğunu söyledi.genel-24