Samsung Galaxy S23 serisi hemen köşede ve biz üç yeni model bekliyoruz, daha küçük Galaxy S23, daha büyük Galaxy S23 Plus ve en büyük ve S Pen kullanan amiral gemisi Galaxy S23 Ultra.

Ancak pil cephesindeki yenilikler ve Samsung pil ömründe iyileştirmeler sunacak mı?

Bu yazıda Galaxy S23 pil durumu hakkında bildiğimiz her şeyi keşfediyoruz ve en son sızıntılar ve söylentilerle sürekli olarak güncellediğimizi unutmayın. Galaxy S23 serisinin henüz resmiyet kazanmadığını unutmayın. Samsung’un Ocak veya Şubat 2023’te tanıtması bekleniyor.

Samsung Galaxy S23 daha iyi pil ömrüne sahip olacak mı?

Evet, Galaxy S23 serisinin her üç modelde de daha iyi pil ömrüne sahip olmasını bekliyoruz, ancak bu, her üç modelde de pil boyutlarının artacağı anlamına gelmiyor.

Bazı modellerin daha büyük piller alma olasılığını görsek de, yeni bir sistem çipi ve daha verimli güç sağlayan ekran teknolojisi, Galaxy S23 ailesinin pil ömrünü artırmaya yardımcı olacak iki önemli faktör.

Galaxy S23 ne kadar pile sahip olacak?

Galaxy S23 serisiyle ilgili en heyecan verici söylenti, iki küçük modelin pil boyutunda artış olacağı yönünde.

Hem Galaxy S23 hem de Galaxy S23 Plus’ın 200mAh pil ilavesine sahip olması bekleniyor. Bu, 3.900 mAh pil ile gelen yeni Galaxy S23 için işe yararken, Galaxy S23 Plus’ın 4.700 mAh pil ile gelmesi bekleniyor. Bunun telefonların kalınlaşmasına neden olup olmayacağını henüz bilmiyoruz.

Galaxy S23 Ultra modeli pil kapasitesinde herhangi bir değişiklik görmeyecek ve 5.000 mAh pil ile birlikte gönderilecek.

Galaxy S23 kablosuz şarj olacak mı?

Evet, Galaxy S23 serisi, üç modelde de kablosuz şarjı destekleyecektir.

Kablosuz şarj hızlarının 15 watt’a kadar (uyumlu bir kablosuz şarj cihazıyla) önceki nesile göre değişmeden kalması bekleniyor.

Galaxy S23’te ters kablosuz şarj olacak mı?

Evet, Galaxy S23 ayrıca ters kablosuz şarjı da destekleyecek.

Bu harika özellik, Galaxy S23 telefonunuzu bir tür güç bankası olarak kullanmanıza olanak tanır. Bu modu etkinleştirin ve Qi kablosuz şarj desteğine sahip başka bir gadget’ı Galaxy S23’ün arkasına yerleştirin, telefon onu dolduracaktır. Bu özelliğin Galaxy S23’ün pilini oldukça hızlı tüketeceğini unutmayın.

Galaxy S23 hangi şarj cihazını kullanacak?

Galaxy S23 serisi, her iki ucunda da yalnızca USB-C’li bir kablo ile gelecek, ancak kutuda şarj cihazı bulunmayacağı için ayrıca bir tane satın almanız gerekecek.

Samsung’un bir dizi resmi şarj cihazı var ve USB-C çıkışlı ve en az 25W hıza sahip birini aramanızı öneririz. Ancak Plus ve Ultra modelinde tam şarj kapasitesinden yararlanmak istiyorsanız, ayrıca daha kalın, 5A kablo gerektiren daha pahalı bir 45W şarj cihazı satın almanız gerekir ve ayrıca ayrıca satın almanız gerekir.

Galaxy S23 ne kadar hızlı şarj olacak?

Galaxy S23 serisinin, önceki Galaxy S22 ailesiyle aynı şarj hızlarını desteklemesi bekleniyor. Bu, tam şarjın bir saatten biraz fazla sürmesi gerektiği anlamına gelir.

Spesifik olarak bu, Galaxy S23’te maksimum 25W şarj hızı anlamına gelirken, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra’nın 45W’a kadar daha hızlı şarjı desteklemesi bekleniyor.telefon-1