Wii’den Wiimote ve Nunchuck üzerinde bir iyileştirme olarak inşa edilen Nintendo Switch Joy-Cons, etrafındaki en rahat kontrolörlerden bazıları. Çifti ayırma ve kollarınızı istediğiniz mesafeden serbest bırakma yeteneği, çoğu oyuncunun bunu deneyimleyene kadar istediklerini bile bilmediği bir şeydi. Ancak, bunu deneyimlemenin tek yolu Switch’inizde oynarken oldu. Şimdiye kadar, yani.

PC’lerin esnekliği ve özelleştirilebilir doğası sayesinde, bilgisayarınızda oyun oynamak, aklınıza gelebilecek hemen hemen her giriş yöntemine izin verir. Başlangıçta çok güvenilir olmasa da, Joy-Cons artık çoğunlukla PC denetleyicileri olarak sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Bir oyun kumandasıyla daha iyi sunulan bir oyun oynuyorsanız veya yalnızca bir fare ve klavyeye ara vermek istiyorsanız, Nintendo Switch Joy-Cons’unuzu bir PC’de nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Shutterstock saksorn kumjit tarafından

Joy-Cons’u PC’nize nasıl bağlayabilirsiniz?

Joy-Cons ve PC’nizi kullanıma hazır hale getirdikten sonra, ikisini birbirine bağlama işlemi çok basittir. İşte nasıl yapılacağı.

Aşama 1: PC’nizde şuraya gidin: Başlama > Cihazlar > Bluetooth ve açık olduğundan emin olun.

Adım 2: basılı tutun senkronizasyon Dört ışık yanıp sönene kadar her iki Joy-Cons üzerindeki düğmelere basın.

Aşama 3: PC’ye dönün, seçin Cihaz ekle.

4. Adım: Her ikisini de birbirine bağlamak için her bir Joy-Con’u listeden birer birer seçmeniz gerekecek.

Adım 5: Seçme Tamamlandı.

Bir Steam Koleksiyonu, bir oyuncunun birikimini gösterir.

Joy-Cons, Steam ile nasıl kullanılır?

Bununla birlikte, Joy-Cons’larınızı eşleştirmek son adım değildir. Onların oyunlarınızla çalışmasını sağlamak için biraz daha fazlasını yapmanız gerekiyor. Bunları Steam kitaplığınızdaki oyunlarla kullanmak istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: Steam’i açın.

Adım 2: içine girmek Ayarlar ve içine gir Hesap bölüm.

Aşama 3: Steam beta güncellemelerine kaydolun.

4. Adım: Steam’i yeniden başlatın.

Zelda Efsanesi: Skyward Sword Joy Con.

Joy-Cons diğer tüm oyunlarda nasıl kullanılır?

Steam dışında oynamak istediğiniz oyunlarınız varsa, bilgisayarınızın denetleyici girişlerinizi kaydetmesini sağlamak için başka bir yola ihtiyacınız olacaktır. İşte bunu yapmanın en kolay yolu.

Aşama 1: İndirmek Daha İyiSevinç.

Adım 2: Sürücüleri yüklemek için kurulum dosyasını açın ve çalıştırın.

Aşama 3: Kurulduktan sonra BetterJoyForCemu’yu çalıştırın.

4. Adım: Artık PC’nin Joy-Cons’unuzu nasıl okumasını istediğinizi seçebilirsiniz. Bunları tek bir çift veya iki ayrı kontrolör olarak kullanabilirsiniz.


genel-19