Yeni bir geliştirici hikayesi videosunda Bloober Ekibi, Silent Hill 2’nin yeniden yapımının geliştirilmesi konusundaki vizyonlarını ve orijinal sanatçı Masahiro Ito ve besteci Akira Yamaoka ile “benzersiz Silent Hill atmosferini sağlam tutmak” ve birçok kişiyi “modernleştirmek” için işbirliklerini tartıştı. genel oyun yönleri. Bunlardan biri, söz konusu modernizasyon, perspektifi orijinalin üçüncü şahıs kamerasından, yeniden yapılanmanın omuz üstü perspektifine değiştiriyor.

Silent Hill 2 remake’in Yaratıcı Direktörü ve Baş Tasarımcısı Mateusz Lenart şunları söyledi:

Silent Hill 2’nin orijinal oyunun 21 yıl önce yaptığı aynı güçlü izlenimi bugün de bırakmasını istiyoruz. Aynı sonuca ulaşmak istesek de, oyuncuların beklentileri zamanla değişir ve aynı veya benzer etkiye sahip olması için bazı şeylerin modernize edilmesi gerekir. Örneğin, bu yüzden omuz üstü kamera ile gittik, böylece oyuncuları oyun dünyasına mümkün olduğunca sokabiliriz.

Lenart’ı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Buna ek olarak, Bloober Team CEO’su Piotr Babieno, ekibin amacının orijinali klasik yapan her şeyi yeni bir formda yeniden yaratmak olduğunu belirtiyor.

Basitçe söylemek gerekirse, amacımız her şeyi yeniden yaratmaktır. [that] oyunu zamansız bir klasik haline getirdi, ancak oyuncuları Silent Hill’in sisli sokaklarına daha da çekecek yeni bir form kazandırdı.

Bloober Team, Silent Hill 2’nin tematik parlaklığının yeniden çevrimiyle hakkını verebilecek mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Silent Hill 2, gelecekte açıklanmayan bir zamanda PS5’e özel olarak piyasaya sürülecek ve bir yıl sonra PC’ye çıkacak. Yeniden yapılanmanın bazı resmi ekran görüntülerine buradan göz atın.

Daha Silent Hill Okuma:oyun-6