Örnek olarak, Best Buy, 999 $ M1 destekli MacBook Air’i 36 ay boyunca 19,99 $ gibi düşük bir fiyata satın alabileceğinizi ve ardından cihazı korumak için kalan 280,35 $’ı 37. ayda ödeyebileceğinizi söylüyor. Yani, yüzde sıfır APR teklifine hak kazandığınızı varsayarsak – programın SSS’si, tekliflerin kredi itibarına bağlı olarak yüzde 29,99’a kadar faiz taşıyabileceğini gösteriyor.

Ancak, bu son ödemede daha yüksek bir tutar ödemek istemiyorsanız Best Buy, iki seçeneğiniz olacağını söylüyor: cihazı iade edin ve programdan tamamen çıkın. veya cihazı iade edin ve en yeni modele yükseltin. Başka bir deyişle, yükseltmeyi seçerseniz Best Buy kalan bakiyeyi öder, ancak tekrar yükseltme yapmadan, cihazı elinizde tutmadan veya programdan ayrılmadan önce üç yıl daha ödeme yapmanız gerekir.

Best Buy's Upgrade Plus programı

Best Buy’s Upgrade Plus, beş MacBook arasından seçim yapmanızı sağlar.

Best Buy, aylık faturanıza herhangi bir aksesuar veya AppleCare Plus aboneliği ekleyebileceğinizi söylüyor (ancak ödemeleriniz elbette artacak). Best Buy TotalTech üyesiyseniz, belirli Apple ürünlerini satın aldığınızda iki yıllık bir AppleCare Plus aboneliği zaten dahildir.

Yükseltme Artı benzer Apple’ın kendi iPhone programı, sizi 24 aylık ödemeye bağlar, ancak 12 aylık ödemeleri tamamladığınızda size cihazınızı takas etme ve yükseltme seçeneği sunar. Apple’ın ayrıca, bu yılın sonlarında veya gelecek yıl piyasaya sürüleceği söylenen bir iPhone abonelik hizmetini satmayı düşündüğü söyleniyor. Apple’ın mevcut yükseltme programından farklı olarak, cihazın fiyatına bağlı olmayan bir temel aylık maliyetle gelebilir ve bu da onu daha çok bir iPhone ödünç verme hizmeti haline getirebilir.genel-2