Yüksek Dağ Mahkemesi kitap kapağı

Sevimli ve kahramanca olan daha büyük bedenler hakkında okumaya alışkın değiliz – bırakın arzu edilen. İnsanların bana bir artı boyutu karakteri “gerçekçi değil”. Yok canım? sen inanıyorsun fae ve canavarlar ve büyüama şişman bir ana karakter değil mi?

“Gerçek hayatımda” her gün, her boyuttan çarpıcı insanlar, özellikle de kalçaları titrediğinde kalbimi çarpıyor. (Evet, uyluklara zaafım var… TikTok’larımdan herhangi birini gördüyseniz, bunu çok iyi bileceksiniz – fantastik kitaplarda uyluk temsili nerede?) Yine de bize bunun tek bir yolu olduğu söylendi. çekici ve bize bir ana karakter vücut tipi olduğu söylendi.

En yeni kitabımdaki prenses ve asıl aşk olan Lina’yı yazmaya başladığımda, haydut tacı, onun da benim gibi kilolu olmasını istediğimi biliyordum. (Aynı zamanda azılı bir savaşçı ve bir peri prensesi olduğu için benzerlikler burada bitiyor ama yine de.) Okurların bir kitap açıp kendilerini kahraman olarak görmelerini istediğimi biliyordum çünkü bunu hiç göremedim. kendim büyüyorum.

“Şişman” hayatımın çoğu için olumsuz bir terim oldu. Tüm başarılarımın görünüşüme göre ikincil olduğunu hissettim. Hem kilo almaktan hem de vermekten utandım. Büyük beden bir vücuda güvendiğimi hissettim ve sonra kilo verdim ve aniden neye ya da nereye sığacağımı bilemedim, sadece – kış boyunca veya ilk çocuğumu aldıktan sonra – daha ne olduğunu anlayamadan tekrar kilo verdim. dışarı. 2’den 24’e kadar her bedendim. Bedenimden kaçmak, bükülmeye, sıkıştırmaya ve ulaşılmaz bir kalıba sığdırmak için kendimi zorlamaya çalışmak yerine sahip olduğum bedenle oturmak uzun zamanımı aldı. Okurlarımın hepsinin olmasa da çoğunun ilişki kurabileceğini biliyorum. Büyürken Lina gibi bir karakteri okumak için neler vermezdim! Birlikte büyüdüğüm kitaplarda ve şovlarda, şişman kurgusal karakterler her zaman komik yardımcılar ya da kötü adamlardı. Yağ eşanlamlı hissettim tembel, üzgün, iğrenç, istenmeyen—sanki birinin boyu bana onun karakterinin kalitesini söyleyebilirmiş gibi.

İstediğim de buydu: kaliteli karakterler. Herkesin güçlü olabileceğini gösteren karakterler. Karakterlerimin her türden farklı vücut tiplerini temsil etmesini istedim: şişman, yuvarlak, kıvrımlı, kaslı, uzun, zayıf, geniş, şişman, kıvrak… benim dünyamda tek tip vücut yok. Kötü kralları fethetmekten ve büyüyle dağları devirmekten çok, yazdığım en destansı isyanlardan biri, bedenlerini olduğu gibi seven karakterler yazmaktır.

Ve bu, yazmanın en ödüllendirici ve alçakgönüllü kısımlarından birine yol açtı: Kitaplarımın sadece görülmeyi değil, aynı zamanda kutlanmayı da hak ettiklerini anlamalarına yardımcı olduğunu bilmem için okuyucuların bana ulaşması. Her insan, her boy, her okuyucu fantezi dünyasına aittir. Umarım daha fazla insan benim karakterlerimde kendilerini görebilir ve umarım daha fazla yazar kendilerine benzeyen karakterler yazmaya teşvik edilir.


Şişman Kızlar Ne Zaman Ana Karakter Olur? başlıklı makale için resim

resim: harper collins

AK Mulford’un epik bir ölçekte romantizm, en yeni kitabı, kraliçesinin cinayetini araştırmak için bir göreve yola çıkan fae savaşçısı Briata Catullus’u takip ediyor ve mahkemeye vardığında, uzak duramadığı büyüleyici bir prensesle tanışıyor. itibaren. haydut tacıAksiyon ve macera dolu, şaşkına dönmüş aşıkların hikayesi, heyecanla yayınlanmasını bekleyen hayranları ve iyi bir romantik fantaziyi seven herkesi memnun edecek.

AK Mulford’un yazarıdır. Okrith’in Beş Tacı diziler. Üçüncü kitap, haydut Taç, 25 Ekim’de yayınlanacak. Ön sipariş verebilirsiniz. burada.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7