TikTok’tan haber alan insanların yüzdesi 2020’den bu yana üç katına çıktı; ABD’li yetişkinlerin yaklaşık yüzde 10’u artık düzenli olarak uygulamadan haber alıyor. 30 yaşın altındaki yetişkinler için bu sayı yüzde 26’ya çıkıyor.

Halihazırda TikTok’ta olan insanlar, bu durumda giderek artan bir şekilde bir haber kaynağı olarak uygulamayı nasıl kullandıklarını değiştiriyor. Uygulamadaki yetişkin kullanıcıların üçte biri, haberlerini 2020’de yüzde 22’den platformda aldıklarını söylüyor. TikTok’un daha fazla haber uygulaması haline gelmesi, Pew’in haber tüketiminin durgun veya düşüş eğiliminde olduğunu bulduğu diğer platformların aksine. . Örneğin Facebook’ta, platformdaki yetişkinlerin yüzde 54’ü 2020’de oradan haber aldıklarını söyledi; şimdi bu sayı yüzde 44’e düştü. Bu arada YouTube, son birkaç yılda istikrarlı bir şekilde yatay kaldı ve kullanıcıların yaklaşık üçte biri platformdan haber alıyor.

Genç yetişkinler için, TikTok’un haber bulma yeri olarak diğer kaynakları değiştirmesi veya tamamlaması şaşırtıcı değil. Geçen ay, New York Times yazdı Z Kuşağı hakkında TikTok’u arama motoru olarak kullanma hakkında (meslektaşım David Pierce birkaç gün boyunca test etti ve şaşırtıcı derecede iyi çalıştı).

TikTok, çocukların dans uygulaması olmayı uzun zaman önce bıraktı. Ancak geçen yıl bile, nefes kesen video güncellemeleriyle büyülenen izleyicilerle TikTok’ta belgelenen önemli haber olaylarını gördük. Rusya, Şubat ayında Ukrayna’yı işgal ettiğinde, milyonlarca kişi kısa klipler aracılığıyla izlerken, Ukraynalı savaş nüfuzluları algoritma aracılığıyla su yüzüne çıktı ve çatışmanın durumunu belgeledi. Johnny Depp’in eski karısı Amber Heard’a açtığı iftira davası açılırken, Depp destekçileri mesaj attı. gerçek zamanlı deneme güncellemeleri analiz ve komplo teorileri dahil olmak üzere TikTok’a. Yaratıcılar oyun oynarken sosyal medya gösterisi Depp yanlısı içerik sayesinde, hedef kitlelerinin boyutu arttı.

Daha fazla insan haber almak için TikTok’a döndükçe, platform Ukrayna’daki savaş, kürtaj, seçimler ve COVID-19 gibi konularla ilgili yanlış bilgileri içermek için mücadele etti. A NewsGuard tarafından yapılan son araştırma TikTok aramasında döndürülen videoların neredeyse yüzde 20’sinin yanlış bilgi içerdiğini buldu.genel-2