Bose’un QC Earbuds II kulak tıkaçları, “dünyanın en iyi gürültü azaltma” özelliğinden daha azını vaat etmiyor. Tabii ki, bu sizi genişletilmiş bir pratik teste davet ediyor. Sessizliğe yolculuk.

ABD’li üretici Bose, aktif gürültü engelleme (ANC) özelliğine sahip mükemmel kulak üstü kulaklıklarıyla tanınır. Ancak otomobil ve diğer yüksek kaliteli hi-fi ekipmanlarıyla da tanınan şirket, kulaklık da sunuyor. Bose QC (Sessiz Konfor) Kulakiçi II, Apple AirPods Pro 2 ve Sony WF-1000XM4 gibi mükemmel rakiplere karşı tamamen kablosuz segmentte 300 avronun biraz altında bir fiyatla kendilerini kanıtlamak zorunda.

Geniş formatta kılıf ve kulaklıklar

Kasa hantal ve mat siyah, parlak logolu, içindeki tomurcuklar da çok kaliteli. Kalın, yuvarlak çubuklu, lastik dudaklı. Genel olarak, çift Apple, Samsung ve Google’ın fişlerinden yaklaşık üçte bir daha büyük. Üretici, pil ömrü olarak 6 saat belirtir ve durumda üç şarj daha vardır. Pratik testte, olan budur. Şarj işlemi USB-C kablosu ile yapılır, kablosuz şarj yoktur.

Açın, açın. Bose QC Earbuds II’nin saklama kutusu, neredeyse 18 saat boyunca başka bir şarj akımı sunar.Fotoğraf: dpa resim ittifakı

Hala öncekileri biliyorsanız, mutlu olabilirsiniz. 2. nesil önemli ölçüde daha küçüktür. Ve “Birinci sınıf gürültü azaltma” yerine Bose artık “Dünyanın en iyi gürültü azaltma” sözünü veriyor. Daha sonra.

Bose QC Kulakiçi 2’nin kurulumu ve çalıştırılması

Telefonda Bluetooth menüsünü açın, kapağı açın, düğmeye basın, bağlanın, bitti. Tüm özellikleri istiyorsanız, Bose Music uygulamasını yükleyin. Mod ayarlarına, ekolayzere ve diğer ayarlara erişim sağlar. İsterseniz bir Bose hesabı oluşturabilirsiniz, ancak bir tane olmadan da yapabilirsiniz.

Kulaklıklar bir kulakta
Bose’un QC Earbuds II’si kulağa tam ve rahat bir şekilde oturur. Silikon ataşmanlarla farklı kulak boyutlarına ayarlanabilirler.Fotoğraf: dpa resim ittifakı

Bose QC Earbuds II, çalışma söz konusu olduğunda başarısız oluyor ve bu, işlev yelpazesinden kaynaklanmıyor. Akım fişlerine ait olan her şey orada. Medya kontrolü, sesli asistan, gürültü engelleme modları arasında geçiş ve ses kontrolü: hepsi orada. Ne yazık ki, Bose dışarıda dokunmaya duyarlı yüzeyler kullanıyor. Son derece dikkatli bir şekilde yazmaz ve silmezseniz, kulaklarınızda yüksek bir kükreme duyacaksınız. Hoş farklıdır.

Vızıltıdan bahsetmişken: Fişleri kulağınıza takarsanız, aktivasyon sesi bir tür motor kükremesi gibi geliyor. Ve her fiş için ayrı ayrı. Bu başlangıçta komik, sonra artık değil ve neredeyse biraz fazla gürültülü. Uzun vadede, kükreme can sıkıcı olur.

Kasa kablo ile şarj edilir
USB-C kablosu ile şarj edilir. Kablosuz şarj sağlanmamaktadır.Fotoğraf: dpa resim ittifakı

uyum ve rahatlık

Oturur, sallanmaz ve çok sıkıdır. Bose QC Earbuds II’nin arkasında sadece kulağa rahat ve güvenli bir şekilde oturmasını sağlamakla kalmayan kauçuk bir dudağa sahiptir. Ayrıca gürültüyü dışarıda tutar. Genel olarak, tomurcuklar koşu için test cihazının kulağına yeterince sıkıca oturur – ve oldukça rahattır. Bazen onları kulağınızda fark etmezsiniz bile.

Kasanın yanında Bose QC Earbuds II
Bose QC Earbuds II, kulağa sıkıca ve rahatça oturur. Arkadaki kauçuk dudak ek sızdırmazlık sağlar.Fotoğraf: dpa resim ittifakı

Teslimat kapsamı, farklı boyutlarda üç kulak ekinin yanı sıra üç boyutta çevreleyen lastik bantları içerir.

Bose QC Earbuds II’nin sesi nasıl?

Doğru, gerçekten iyi. Kulaklıkların zengin, biraz bas ağırlıklı bir sesi var. Yüksek tonlar da hassas bir şekilde çözülür, ancak bazen yalnızca biraz daha yüksek bir ses seviyesinde. Frekanslar, uygulama aracılığıyla kendi tercihlerinize göre ayarlanabilir. Genel olarak, ses oldukça doğaldır ve teknik olarak örneğin Samsung’un birinci nesil Galaxy Buds Pro’su kadar net değildir.

QC Earbuds II, telefon kulaklığı olarak da iyidir. iPhone kullanıcıları için Apple’ın kendi fişleri kadar iyi entegre olmasalar da, iPhone’un sesi (Almanca) ve kulakiçi kulaklıkların sesi (İngilizce) birbirine karışma eğilimindedir. Ancak ses ve aktarım kararlılığı kusursuz. Telefon bağlantısı kurulursa, yardımcı bir bildirim tonu da vardır.

Birinci sınıf ANC

Bose, QC Earbuds II ile ANC tacını geri almak istiyor. Ve fişleri Sessiz ANC moduna geçirenler de hayal kırıklığına uğramayacaklar. Sessiz Mod’da sonbahar Berlin’inde yürümek düpedüz ürkütücü. O kadar sessiz ki, neredeyse oryantasyon bozukluğu var, çünkü gördüğümüz dünyada arka plan gürültüsü yok.

Bu yüzden karşıdan karşıya geçerken gerçekten bir araba gelmediğinden emin olmak daha iyidir. Oldukça iyi. Can sıkıcı komşular: sessiz. Çırpınan metro: sessiz. Rüzgarda hışırdayan yapraklar: hışırdamayın. Gürültü kalkanından yalnızca çok yüksek sesler geçer. Kollarındaki ağlayan bebek bile artık seni rahatsız etmiyor.

Farkında modunda farklıdır: Burada yine de çevrenizi algılayabilmeli ve aynı zamanda konuşmaları sürdürebilmelisiniz. Bu, ilk başta oldukça iyi çalışıyor – hiçbir müzik çalmıyorken açıkça duyulabilir bir arka plan gürültüsü dışında. Ancak Bose Active Sense adı verilen teknoloji bazen burada oldukça zorlanır. Yüksek arka plan gürültüsünü algılar ve onu rahat bir seviyeye indirir.

Kulağa hoş geliyor, ama ne yazık ki aynı zamanda ambulanslardan birini neredeyse sessiz kılıyor. Yani, bisiklette modus farkında olmak iyi bir fikir değil. Özellikle çevredeki trafiği güvenilir bir şekilde duymadığınız için, bazen daha yüksek bazen daha sessizdir. Bose QC Earbuds II ile trafikte yolculuk yapmak istiyorsanız Active Sense’i kapatmak daha iyidir. Neyse ki, uygulamada bunu yapmak oldukça kolaydır. Dezavantaj: Yüksek rüzgar gürültüsü daha sonra zorlukla sönümlenir.

Gürültü engellemeyi daha da özelleştirmek istiyorsanız, Bose’un Müzik uygulaması aracılığıyla ek ANC modları oluşturabilirsiniz.

İçinde Bose QC Earbuds II bulunan kılıf
Büyük kasa, oldukça büyük fişler. Bose QC Earbuds II, türünün en büyük temsilcileri arasındadır.Fotoğraf: dpa resim ittifakı

Bose QC Earbuds II kimler için uygundur?

Doğal ses, iyi ayar seçenekleri, uzun dayanıklılık, rahat oturma ve mükemmel gürültü engelleme. Bunu arıyorsanız, Bose QC Earbuds II’de bulacaksınız, ancak 300 Euro’luk tavsiye edilen perakende satış fiyatı için, zaten fiyat skalasının üst sınırındalar. Hem Apple hem de Android ile iyi çalışırlar.

Tüm güçlü yönleriyle, operasyon kelimenin tam anlamıyla daha fazla acıtıyor. Burada kesin bir içgüdü gereklidir. Ve kulakiçi kulaklıklar da bisiklete binmek için yalnızca sınırlı ölçüde uygundur. Rakip Apple, Beats veya Google’ın şeffaflık modları burada daha uygundur.genel-25