Line'ın yüksek tasarımı, 546 yard (500 metre) yüksekliğinde aynalı cam cepheye sahiptir.

Line’ın yüksek tasarımı, 546 yard (500 metre) yüksekliğinde aynalı cam cepheye sahiptir.
resim: neom

Gelecek şimdi mi başlıyor? Drone görüntüleri, Suudi Arabistan’ın bilim kurgu megakentinde inşaatın başladığını gösteriyor Çizgi— insanların hiç ayrılmadan yaşayabileceği ve çalışabileceği 105 mil (170 kilometre) uzunluğunda olması planlanan bir şehir.

başka bir gün olarak başarısız kripto para şirketleri ve Abi bizi izliyor Bir bilim kurgu romanından kasvetli bir geleceğe her zamankinden daha yakın olduğumuzu hissediyoruz – gerçekten özlediğimiz tek şey fütüristik bir megalopolis. Suudi Arabistan’ın The Line’ı, 546 yard (500 metre) yüksekliğinde, 218 yard (200 metre) genişliğinde, tamamen bağımsız bir şehir içeren aynalı bir dış cepheye sahip, bir şehre şık ve tartışmasız gereksiz yaklaşımıyla geçen yaz manşetlere çıktı. ve bir kuyruklu 105 mil (170 kilometre) uzunluğunda. Ani tepki, bu canavarlığın ne zaman ve nasıl yerden kalkacağına dair yaygın bir şüphecilik olsa da, Suudi Arabistan’dan gelen yeni görüntüler, The Line’ın resmi olarak devam eden bir çalışma olduğunu doğruluyor.

Drone görüntüleri, Suudi Arabistan’da yapım aşamasında olan The Line megakentini ortaya koyuyor

Video, mimarlık haber kuruluşu Dezeen tarafından YouTube’a gönderildi, ancak Suudi Arabistan şirketi Ot Sky tarafından çekildi. Drone çekimleri ayrıntılardan oldukça yoksun, ancak Muzaffer bir film müziği, The Line’ın devasa ayak izi kumdan çıkarken çöle dağılmış inşaat ekipmanlarının ve kamyonların çekimlerini puanlıyor.

Çizgi Suudi Arabistan hükümeti tarafından ulusa yenilik getirmek için kurulmuş bir tür mimari, mühendislik ve sürdürülebilirlik birleşimi olan Neom tarafından bize getiriliyor. Neom, The Line’ın aşırı ince ve çok uzun ayak izine ek olarak, şehrin sadece beş dakikada yürünebilen birkaç mahalleye, 20 dakikada uçtan uca seyahate ve tutarlı bir mikro iklime sahip olacağını iddia ediyor. Neom ayrıca şirketin “bölgeler” olarak adlandırdığı benzer projeler üzerinde birlikte çalışıyor. okgen ve Trojena.

Tamamlanması için zaman çizelgesi yokken yerindedir, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman 2030 civarında potansiyel bir tamamlanma tarihini ima etti Neom basın açıklaması. Ama Suudi Arabistan çölünden çıkan aynaları görmeye başlayana kadar The Line boş bir hayal olmaya devam edecek.

Tabii ki devasa bir şehir inşa etmek pek çok şeyi silmiyor. çevreleyen tartışmalar bin Selman ve Suudi Arabistan’ı yöneten acımasız monarşi, içermek tartışmalı tarihi bir kanlı insan hakları sicili.genel-7