Solana destekli akıllı telefon Saga, piyasaya sürülmesine sadece birkaç ay kaldı. Android işletim sistemi (OS) üzerine kurulu bir kripto katmanını beraberinde getirecek olan telefon, titanyum aksanlara, full HD+ çözünürlüğe (1080×2400 piksel) sahip 6.67 inç AMOLED ekrana ve 120Hz yenileme hızına sahip olacak. özellikleri. Telefon, Essential Phone 1’in (PH-1) arkasındaki ekip tarafından kurulan yeni bir şirket olan OSOM tarafından, ikincisi feshedildikten sonra piyasaya sürüldü. OSOM kısaltması ‘Görüş Dışı, Akıl Dışı’ anlamına gelir.

bu resmi web sayfası Solana Mobile’dan, yaklaşan cihaz hakkında daha fazla özellik ortaya çıkaran Saga akıllı telefon hakkında ayrıntılar yayınladı. Cihaza bağlı tüm özel anahtarları güvenli bir şekilde saklamak için yerleşik bir Tohum Kasası ile birlikte, telefonlar seramik bir arkaya ve paslanmaz çelik bir çerçeveye sahip olacak.

Akıllı telefon, tüm merkezi olmayan uygulamalarda (dApp’ler) genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanacak. Kullanıcılar, bir okuma parmak izi sensörü kullanarak tüm dijital işlemleri imzalayabilecekler.

“Halihazırda sevdiğiniz dApp’leri hareket halindeyken kullanırken Solana ekosistemindeki en sıcak projeleri keşfedin. Başka bir tarayıcı uzantısı açmak zorunda kalmadan dApp’ler arasında sorunsuz bir şekilde işlem yapın. Magic Eden, StepN, Jupiter ve daha fazlası gibi popüler dApp’lerin en yeni mobil özelliklerine erişin,” diye belirtti web sitesi.

Donanım özelliklerinin bir parçası olarak, telefon 50 megapiksel birincil kamerayı ve arkada 12 megapiksel ultra geniş açılı kamerayı ve 16 megapiksel selfie kamerayı destekleyecek.

Akıllı telefonu sipariş eden ilk 10.000 kişi, sınırlı sayıda dijital koleksiyon koleksiyonundan NFT’leri alma hakkına sahip olacak. Geçiş sahipleri 2023’ün başlarında Saga telefonlarını ilk alacak olanlar olacak ve bu geçiş kartları sahiplerine VIP etkinliklerine ve topluluk forumlarına erişim sağlayacak. İlgilenen alıcılar, cihazlarını 100 $ (kabaca 7,830 Rs.) tutarında iade edilebilir bir depozito karşılığında rezerve edebilirler.

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, 23 Haziran’da ‘Solana Mobile Stack’ (SMS) adlı Web3 programları için bir yazılım geliştirme aracı başlattı. New York’ta düzenlenen bu etkinlikte, firmanın yakında çıkacak olan ‘Saga’ adlı akıllı telefonunun ayrıntılarını açıkladı.

Bu, 2023’ün ilk aylarında piyasaya sürüldüğünde dünyanın ilk nesil kripto ve Web3 merkezli akıllı telefonları arasında yer alacak. Solana’nın kurucu ortağı Raj Gökal’e göre, ‘Saga’ adını seçtiler çünkü ‘kripto hikayesi hala devam ediyor’ yazılıyor’.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8