Silent Hill 2, sembolizmi ve karmaşık bilgisi sayesinde oyuncunun yorumlaması için çok şey bırakan bir oyundur. Bununla birlikte, popüler bir hayran teorisi, buna özellikle kızmış gibi görünen dizi sanatçısı Masahiro Ito tarafından yerle bir edildi.

Teori, oyuncu karakteri James Sunderland’in oyunun ikonik açılış sahnesi sırasında aynada kendisine değil, oyuncuya baktığını belirtiyor. Böyle bir dördüncü duvar kırma, Silent Hill serisi için yeni bir şey olmayacaktı, ancak görünüşe göre en azından Ito’ya göre SH2’de amaçlanmamıştı.

Ito, sahnenin bir görüntüsüyle birlikte tweet attı “Pek çok insan bana sordu. Ama bu bir headcanon. James oyuncuya bakmıyor” dedi. “…Birincisi, neden hikayenin dışında var olan oyuncuyu görmek zorunda? Şimdi karısını aramak için orada. Hikayenin bağlamını düşünün.”

Uzun süredir söylentileri dolaşan Silent Hill 2 yeniden çevriminin duyurusu, diğer Silent Hill projeleriyle birlikte bu hayran teorisine olan ilgiyi yeniden alevlendirdi. Bunlar arasında When They Cry görsel roman serisinin yazarı tarafından yazılan Silent Hill F ve Annapurna tarafından yayınlanan Silent Hill Townfall yer alıyor.

Bazı hayranlar bu resmi ihbarı sert bir şekilde karşılasa da, kafa ölçünüze bağlı kalmanızı öneririz. Sonuçta, oyun başka bir şey hakkında o kadar net değil.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1